Mária, Bratislava: Milujem ho, on chce byť len kamarát

Psychologická poradňa13.09.2015
Mária, Bratislava: Milujem ho, on chce byť len kamarát

Dobrý den,
chcela by som od vas radu co sa tyka vztahu medzi nami je 18 ročný rozdiel spoznali sme sa nahodne. Ked sme boli spolu prvy krat von obidvaja sme si porozumeli na prvý dojem . Jeden druheho pritahujeme fizicky ale on sa chce len kamaratit. Mal priatelku od mna o 2 roky starsiu, nepekne ho oklamala .Ja som sa do neho zalubila a on sa vztahu boji, pozname sa 4 mesiace, ale viem, ze ma lubi.

Kolko casu bude potrebovat, aby sa dostal z tohto problemu? Ked nadviazem na temu vztah, rozprava mi, že som moc mlada na neho, ale viem, že jemu sa pačia a vyhladava spoločnost mladých ludi. Čo sa da s timto robit? Ako sa mam s nim kamaratit, ked ja ho milujem, ale jednu vec viem, že takeho partnera nenajdem.

Mária, Bratislava


Dobrý deň!
Vekový rozdiel medzi partnermi nie je ničím neobvyklým, aj keď spoločnosť má tendenciu sa nad touto témou často pozastavovať. Nemyslím si, že hlavným problémom je len vek, ale celková nerozhodnosť zo strany človeka, o ktorého máte záujem. Určite nie je správne tlačiť ľudí do rozhodnutí, o ktorých majú sami pochybnosti. Uvedomte si, že Vy aj muž, o ktorom píšete máte dva rozdielne pohľady. Chápem, že máte o tohto muža záujem, sama si však určite, či ste schopná udržať úroveň Vášho vzťahu na priateľskom stretávaní, alebo Vám takéto kamarátstvo bude skôr ubližovať.

Očividne je to maximum, čo Vám aktuálne môže tento človek ponúknuť. Nevylučujem, že sa to v budúcnosti nemôže zmeniť, no Vy by ste mala situáciu vnímať tu a teraz a rozhodnúť sa tak, aby Vám toto kamarátstvo neprerástlo cez hlavu. Buďte sama na seba opatrná, aby ste si neublížila a nepociťovala nakoniec len sklamanie z nesplnených predstáv. Láska, ktorú cítite, je veľmi čerstvá, ten pravý cit prichádza po oveľa dlhšej dobe spoločného vzťahu. Uvidíte, že opatrným prístupom nič neskazíte, netlačte veci tam, kam sa môžu postupne vyvinúť samé.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa