Mgr. Eva Jurčáková

Psychologická poradňa14.10.2010
Mgr. Eva Jurčáková

Mgr. Jurčáková Eva, vyštudovala Masarykovu univerzitu v Brne, obor psychológia. Počas štúdia absolvovala kurz zážitkovej pedagogiky, stáž v brnenskej manželskej poradni, praxovala takisto v pedagogicko psychologickej poradni v Dubnici nad Váhom. Bola spoluorganizátorom víkendového programu pre deti od 7 do 11 rokov so zameraním na učenie sa prostredníctvom zážitkov.

Stážovala na dvoch psychiatrických klinikách, na klinike v Považskej Bystrici a v psychiatrickej liečebni v Brne. Zúčastnila sa celorepublikového výskumu stresu po záštitou IMS v Brne, ktorého cieľom bola detailná analýza stresu u zamestnancov väzenskej služby.

V dnešnej dobe prekvapivo veľké množstvo mladých ľudi trpí pocitmi úzkosti, neurózami, a tzv. "čiernymy myšlienkami". Dôvod vidím hlavne v dvoch syndrómoch súčasnosti. Jedným z nich je neustále rozširovanie možností a slobody, mladí ľudia ťažšie hľadajú svoj smer, chcú skúsiť všetko a nakoniec je ich život len ochutnávkou mnohých lákavých sladkostí, bez toho aby si aspoň jednu vychutnali stopercentne. Druhým syndrómom je únik pred zodpovednosťou, a prianie zostať čo najdlhšie bezstarostným. V momente keď mladých dobehne realita, strácajú pôdu pod nohami a túžia po návrate k "ľahšiemu životu", preto sa často uchylujú k rôznym druhom omamných látok, ktoré im tento pocit aspoň chvíľkovo prinesú. Nájdenie svojho vlastného zmyslu v živote je základom životnej spokojnosti, pocitu sebarealizácie a dlhodobého pocitu šťastia, ktoré može nájsť každý z nás.

Mgr. Eva Jurčáková

Všetky otázky a odpovede nachádzajúce sa v tejto poradni nájdete tu.

 

Upozornenie:

Prosíme všetkých návštevníkom, aby venovali pozornosť Podmienkam používania služby Poradne . V súlade s týmito podmienkami služby sú na týchto stránkach uverejňované všetky zodpovedané otázky. Poradenstvo e-mailom neposkytujeme.

Otázky sa vyberajú a zodpovedajú priebežne. Nie je možné garantovať termín zodpovedania otázky. Služba nie je určená ako náhrada vyšetrenia či osobnej konzultácie s odborným lekárom priamo v zdravotníckom zariadení

V prípade, že Vaša otázka nebola zodpovedaná, je možné, že náš poradca už odpovedal na podobný problém v minulosti . Odporúčame Vám preto venovať pozornosť aj archívu otázok v rámci poradne.

Ďakujeme za pochopenie.

 

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa