Michaela, Humenné: Manžel mi bol neverný

Psychologická poradňa19.12.2014
Michaela, Humenné: Manžel mi bol neverný

Dobrý deň,
manžel bol neverný 4 mesiace. Máme dve deti 8 rokov a 11 mesiacov. Po prevalení nevery vraj všetko ukončil a chce ostať s nami, ale ja neviem, čo mám robit. Stále sa k tomu vraciam, nebudem schopná to odpustiť a navyše má manžel stále tajnosti. Je to ešte len 5 dni od prevalenia nevery, ale aj napriek tomu som mu dovolila ostať bývať s nami kvôli 8-ročnému synovi, ktorý to veľmi zle znášal, žeby mal ocko odist.

V podstate sme od seba ale pod jednou strechou. Stále sa cez to neviem preniesť, veľmi to bolí. Veriť mu, že to myslí vážne a dať mu šancu alebo sa rozviesť. Neviem, ci ho mám ešte rada alebo to je vsetko o tom, že som na neho zvyknutá, sme spolu 12 rokov.

Michaela, Humenné


Milá Michaela!
Ste vo veľmi náročnej situácii a samozrejme chápem, že ste plná sklamania, rozčarovania a otázok. Určite je v tejto chvíli dôležité neriešiť situáciu radikálnym rozhodnutím, ale dať hlavne sama sebe čas a odstup od celej situácie. Je jasné, že manželova nevera obrovským spôsobom zasiahla do Vášho vzťahu a bude potrebná veľká snaha z oboch strán aby sa medzi Vás aspoň do určitej miery vrátila. Možno by ste momentálne potrebovala priestor sama pre seba, aby ste si usporiadala myšlienky a premyslela ďalšie pokračovanie. Skúste sa zamyslieť nad návštevou príbuzných, aby ste na určitú dobu odišla niekam, kde máte blízkych ľudí, ktorí Vám pomôžu s každodennými starosťami o deti a zároveň tam budete mať viac priestoru na premýšľanie. Rozhodnutie, ako budete pokračovať ďalej je samozrejme na Vás.

Ak sa rozhodnete dať vzťahu s manželom šancu, odporúčam aspoň pár pravidelných konzultácií s manželským poradcom. Niekedy sa stáva, že nevera vzťah zahubí, no niekedy sa môže stať aj pravý opak, a to, že vzťah prekoná krízu, partneri sa viac otvoria a nakoniec k sebe nájdu cestu spať. Všetko je to však o Vašej spoločnej vôli udržať rodinu pohromade a dokázať sa napriek veľkej bolesti posunúť ďalej. Každá kríza, či životný konflikt má pozitívny potenciál. Je to šanca na posun, posun na novú úroveň vnímania vecí okolo a hlavne vnímania samého seba. To ako sa situácia vyvinie nejde na sto percent predpokladať. Opakujem však, základ je získať odstup od situácie a okrem emócií zapojiť aj racionálnu stránku Vašej osobnosti a riešiť situáciu čo najviac opatrne, samozrejme aj kvôli deťom, ktoré určite vnímajú napätia medzi Vami a Vašim manželom. Budem veriť, že sa pokúsite získať odstup od situácie a dokážete v sebe nájsť tú pravú odpoveď na otázku ako ďalej, ste totiž jediná, ktorá túto odpoveď skutočne pozná.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa