Michaela, Michalovce: Konfrontácia milenky

Psychologická poradňa15.04.2015
 Michaela, Michalovce: Konfrontácia milenky

Manzel mi bol neverny 4 mesiace, mame spolu dve deti. Dala som mu šancu na zachranu, ale vidim, ze sa trapi, odmieta so mnou komunikovat, preto som sa rozhodla kontaktovat jeho milenku a zistila som velmi neprijemne veci. Je do nej zamilovany, klamal ju, aj mna. Mne tvrdil, ze chce ostat s nami, a jej, ze uz je koniec a rozvadzame sa. Tak som mu to ulahcila, podala som ziadost o rozvod.

Co ma trapi su tie reci, co jej narozpraval na mna. Podotykam brali sme sa po 5 rocnom vztahu z lasky. Reci typu ze ma nikdy nemiloval, manzelstvo z rozumu, ze ma nenavidi, podala som medzitym ziadost o rozvod, ale stiahla ju a jeho vyjadrenie bolo, ze sa ho nechcem vzdat a som psychicky na dne, ze nikdy nebude lutovat, co urobil zase len klamstva na moju adresu. S nou som stale v kontakte, v podstate to nie je zle dievca, len mlada a zalubena. Mam s nou prerusit kontakt? Potrebujem sa uistit, ze robim dobre s tym rozvodom. 

Michaela, Michalovce


Milá Michaela!
Očividne ste veľmi otvorená bytosť a to na Vás moc oceňujem. Vaše chovanie mi príde logické, chcete uchrániť sama seba pred vzťahom, v ktorý už neveríte no zároveň Vám Vaše city stále vytvárajú ďalšie a ďalšie otázky. Nevera a odpustenie nevery je veľkou skúškou každého vzťahu.

Narušená dôvera sa obnovuje len veľmi ťažko, po malých krokoch. Ďalšou vecou sú spoločné deti, ktoré Vás budú navzájom spájať dokonca života. Pobláznený človek na začiatku vzťahu často jedná veľmi impulzívne, píše a hovorí veci, ktoré by za normálnych okolností  nehovoril, láska mu tak trochu popletie racionálne uvažovanie. To by bolo jedným z vysvetlení manželovho chovania, netvrdím však, že ho to ospravedlňuje. Kontakt s jeho bývalou milenkou je tiež témou k diskusii. Na jednu stranu Vám môže priniesť ďalšie informácie, na druhú stranu si skúste uvedomiť, že aj tieto informácie sú určitým spôsobom skreslené.

Myslím si, že to čo skutočne potrebujete, je vnútorné zrovnanie sa so všetkým, čo sa udialo. Nie je to však jednoduchý proces a myslím si že ideálnym riešením by bola manželská terapia. Ak manžel skutočne chce zachrániť vzťah, mal by na to pristúpiť. Bude sa Vám venovať odborník, a zároveň objektívny pozorovateľ. Budete môcť nahlas vysloviť otázky, ktoré Vás trápia a celkovo sa situácia medzi Vami vyčistí.

Aj keby mal byť výsledkom rozvod, je to dôležité, vyčistiť vzduch a ventilovať všetko negatívne. Je to dôležité pre Vaše duševné aj fyzické zdravie a hlavne je to dôležité pre Vaše deti. Te všetko vnímajú a čím dlhšie medzi Vami bude napätie, tým je to pre deti škodlivejšie. Verím, že dáte na moje slová a pokúsite sa s manželom o úprimnú konzultáciu aj s pomocou tretej osoby, ktorá tejto problematike rozumie a môže Vám pomôcť v urýchlení riešenia celej situácie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa