Milenec ma opustil kvôli mojej sestre!

Psychologická poradňa16.11.2012
Milenec ma opustil kvôli mojej sestre!

Dobrý deň,
stala sa mi taká vec, že som 7 rokov chodila s milencom a teraz sa so mnou rozišiel a chodí s mojou sestrou. Bola som na neho veľmi naviazaná, mám dcéru 7-ročnú, s ktorou sa vídal od jej narodenia a bol jej druhým otcom. Znenávidel ma a ja moju sestru. Nedokážem sa s tým vyrovnať. Je mi stále smutno, a keď si pomyslím, že sú spolu, je mi z toho zle. Sestra s nim je týždeň, ale nedokáže sa s ním kvôli mne rozísť, lebo ho vraj ľúbi. Medzi nami bolo viac, než len milostný vzťah, bol to vzťah rodiny a veľmi silné puto. Neviete mi poradiť, ako sa s tým mám vyrovnať a opäť sa cítiť šťastná? Zrútil sa mi cely svet. Ďakujem.

Jana, Bratislava


Spletité vzťahy, ktoré sú vo Vašom živote, automaticky spôsobujú chaos aj vo Vás samej. Asi hlavnou otázkou je, na čo sa v momentálnej situácii máte sústrediť? Čo je Vaša životná priorita? Je bolestné vídať svoju sestru s mužom, s ktorým ste strávili tak dlhú dobu. A logicky tým Váš vzťah so sestrou utrpí. Myslím však, že nie je vhodná doba na to, aby ste sa snažili o odpustenie. Sestra je pobláznená začiatkom vzťahu a nevníma veci reálne, podlieha idealizácii celej situácie.

No príde doba, kedy tento prvotný ošiaľ opadne a ona si uvedomí, ako moc Vás zranila. Bude na Vás či dokážete odpustiť, no verte mi, že odpustenie, či zmierenie sú tými najlepšími liekmi na veľkú bolesť! Na čo sa však sústrediť momentálne? Ktorý vzťah vo Vašom živote má skutočne perspektívu, do koho sa oplatí investovať energia?

Myslím, že Vám ani nemusím odpovedať, lebo to tušíte sama. Naši potomkovia sú veľkým zrkadlom a zrkadlia sa v nich naše emócie, sú to veľmi vnímavé bytosti, ak sme však k ním úprimní a fér, držia nás svojou energiou aj v tých najťažších životných situáciách. Máte zdravú dcérku, buďte teda matkou, rozvíjajte vzťah s dcérkou, tešte sa z jej úspechov, venujte jej energiu, sľubujem, že toto je naozaj dobrá investícia. Nezabúdajte aj sama na seba, popri role matky, si uvedomte aj samu seba, svoju osobnosť a nájdite si relaxáciu, záľubu, ktorá Vám pomôže zabudnúť na starosti.

Neexistuje univerzálna rada na rozpadnuté vzťahy, ja si však myslím, že základom je nájsť si aj v ťažkej situácii stanovisko, a dôvod, ktorý Vás bude hnať dopredu. Vy ho vo svojom živote máte, vzťah s dcérkou Vás posilní. Sama uvidíte ako sa veci budú vyvíjať a či budete schopná sestre odpustiť jej krok. Ja verím, že to jedného dňa dokážete, nájdete pokoj v svojom vnútri, a časom aj muža, ktorý pri Vás bude stáť!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa