Moje šteklivé myšlienky! Hlavná úloha: Môj EX

Psychologická poradňa27.03.2012
Moje šteklivé myšlienky! Hlavná úloha: Môj EX

Pekný deň. Som 20 rokov vydatá a s bývalým priateľom sme ostali dobrý kamaráti..

Vždy keď sa stretneme, v spoločnosti s partiou stále však medzi nami preskočí povestná iskra. Všetky pohľady venujeme len jeden druhému a stále si máme čo povedať. Sme radi, že sa opäť vidíme. Čo s tým? Ďakujem za odpoveď.

Olinka, Hlohovec

Dobrý deň!

Odpoveď na otázku „Čo s tým?" je len a len na Vás. Pravdepodobne túžite po dobrodružstve, niečom, čo by zlomilo manželský stereotyp.

Predtým, ako však budete ochotná riskovať svoje 20 ročné manželstvo, sa zamyslite nad pár dôležitými vecami. Stereotyp nemusí vždy vystupovať v negatívnom zmysle, to že s niekým dlhodobo žijeme nám poskytuje zázemie a bezpečie.

Ak ste sa ocitli v období, kedy Vás partnerstvo nudí, zamyslite sa, prečo je tomu tak? Snažíte sa dostatočne? A snaží sa manžel? Komunikujete spolu? Kedy naposledy ste si pospomínali na Vaše spoločné začiatky pri poháriku vína, prebrali svoje myšlienky, obavy?

Nemôžem Vám dať 100 percentnú radu, pretože mi v dotaze chýba akákoľvek zmienka o vzťahu s manželom, o tom či máte deti, či sú medzi Vami hádky, alebo skutočne ide len o prelomenie „rodinnej nudy".

Bývalý priateľ vo Vás vyvoláva príjemné spomienky, to je logické, máte za sebou určitú časť spoločnej minulosti. Sexuálne fantázie s inými mužmi Vám nikto zakázať nemôže, no ak fantáziu zmeníte na realitu, riskujete obrovské nabúranie dôvery medzi Vami a vaším súčasným partnerom.

Zvážte preto dobre, čo všetko ste ochotná riskovať a či vôbec.

S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa