Monika, Bratislava: Neviem si rady, som gamblerka

Psychologická poradňa30.11.-0001
Monika, Bratislava: Neviem si rady, som gamblerka

Dobrý den prajem,
mám strašný problém, ktorý mi uz prerástol cez hlavu. Robim v jednom pube, mame tam herné automaty. Začalo to tak, ze však si hodím drobné. No prerástlo mi to cez hlavu, je to silnejsie ako ja,neviem si s tym uz rady.

Mám strašné dlhy, klamem seba, rodinu, muza, proste vsetkých. Neviem co s tym, nemožem sa nikomu známemu priznat, ze som gamblerka, tu hanbu by som neprezila. Normálne rozmýšlam nad ty, ze si niečo urobím. Trva to uz 3 roky, dotial sme zili, uplne normálne, dovolenky, vsetko sme si dovolili a teraz prázndne učty a dlhy, ktoré mi cez hlavu prerastaju, nezaplatené šeky a zufalsto. Prosím, poradte mi co mam robit, alebo aký prvý krok mam podtupit. Dakujem za pomoc, s pozdravom

Monika, Bratislava

Milá Monika!
Základom je, že ste dokázala napísať do poradne a priznať svoj problém aspoň tu. Priznanie je cesta k riešeniu. Viem, že pociťujete zúfalstvo, strach, hanbu. Gambling nesie všetky znaky závislosti, rozvíja sa nenápadne no v rozvinutej fáze má zničujúci účinok ako na osobnosť, tak na okolie a rodinný život. Monika, to, čo aktuálne potrebujete je odborná pomoc. Pre ľudí v kríze existujú tzv. krízové centrá a možnosť krízovej intervencie. Základom je vyhľadať takéto centrum a zveriť sa osobne so svojím problém.

Ľudia v takýchto centrách sú tu preto, aby pomohli ľuďom vo Vašej situácii. To, že úplne strácate pôdu pod nohami spôsobuje aj samovražedné myšlienky. To je však cesta úniku, musíte mi však veriť, že existuje iná, zmysluplnejšia cesta pre Vás. Ste momentálne so svojím problémom sama, uvidíte, že hovor s druhým človekom Vám pomôže, vyventilujete všetky svoje emócie a začnete sa zaoberať reálnym riešením. Nájdite tú silu, kvôli sebe aj svojim najbližším. Verte mi, že keď je človek s problémom sám, vníma všetko veľmi jednostranne a čierno. Uvidíte, že po stretnutí s pracovníkom krízového centra sa Vám uľaví, je potreba dať zo seba všetko von v prítomnom čase, tu a teraz.

Kríza v ľudskom živote znamená väčšinou veľký zlom. Zároveň je vždy šancou na zmenu a na nový spôsob vnímania života. Máte v sebe silu prekonať toto obdobie, každý človek ju má, len je potreba ju nájsť. Ja verím, že dáte na moje odporúčanie a vyhľadáte odbornú pomoc. Ostatné kroky, už budete plánovať s človekom, ktorý Vás podporí a hlavne, ktorý je informovaný aj o právnickej stránke problému. Pomoc tu pre Vás je, jediné čo musíte urobiť je zdvihnúť telefón a využiť ju. Držím Vám palce a posielam dávku energie do ďalších dní!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa