Niekoľko krát som ju podviedol... ale milujem iba JU!

Psychologická poradňa24.02.2012
Niekoľko krát som ju podviedol... ale milujem iba JU!

Mal som priateľku 2 roky po 2 rokoch sme sa rozišli, lebo som ju niekoľko krát počas vzťahu podviedol... no nechcel som to, bolo to pod vplyvom alkoholu... veľmi to všetko ľutujem, stále ju milujem a chcem ju späť, chcem jej dokázať, že jej budem naozaj verný, že budem milovať len ju. Ako jej to mám dokázať?

Patrik, Košice

Dobrý deň!

To, že ste „nechceli" je síce šľachetné, ale bohužiaľ bezúčelné. Opakovaný podvod vo vzťahu nabúra dôveru a alkohol je pre druhého len chabou výhovorkou. Na svoju nekonečnú lásku ste mali myslieť vtedy, keď bola záchrana ešte možná.

Partnerku do vzťahu nemôžete nútiť, môžete sa pokúsiť o vysvetlenie, no obávam sa, že Vaše sľuby dôveru medzi Vami neobnovia. Podvod vo vzťahu nie je ničím neobvyklým. Priznávanie sa k nemu, ktoré je podľa mnohých šľachetnosť, vnímam ako neschopnosť zniesť vlastné výčitky a v mnohých prípadoch zbytočné ubližovanie partnerovi, najmä keď ide o jednorazovú záležitosť pod vplyvom alkoholu.

Svoje minulé chovanie už nezmeníte, snažte sa poučiť z vlastných chýb, a v budúcnosti si lásku k svojej partnerke uvedomte predtým, ako vypijete ďalší pohárik.

S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa