Podviedol ma raz, druhý raz.. Urobí to aj do tretice?

Psychologická poradňa26.03.2012
Podviedol ma raz, druhý raz.. Urobí to aj do tretice?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na názor a pomoc odborníka, preto sa obraciam na Vás. Môj manžel vo svojej 50-tke začal mať záujem o iné ženy. Na prvý vzťah som prišla po 2 mesiacoch, tak sa ešte nestihli stýkať intímne - aspoň mi povedal, lebo dotyčná ešte nechcela. Bolo to doma bolestivé, ale dala som mu šancu aj kvôli deťom.

Teraz som prišla na to, že 5 mesiacov na to ho očarila jeho bývalá spolužiačka na stretnutí, pretancovali spolu noc, kontaktoval sa s ňou a začal vzťah. Na to, že slúbil celej rodine, že už sa to nestane veľmi ľahko zabudol. Prišla som na to minulý rok, po 4,5 roku ich vzťahu. Opatrovala som moju mamu, bola som zaneprázdnená aj som mala podozrenia, ale keď som sa pýtala čo sa deje, či má inú a pod. nikdy na nič neodpovedal.

Keď som na jeho vzťah prišla, samozrejme si vymýšlal všelijaké lži a že s ňou nič intímne nemal, až sa mi pochválila ona čo s mojím mužom prežila. Aj keď to po prevalení ich vzťahu ukončil, lebo aj ona je vydatá a rozvádzať sa nechceli, bavilo ich to mimo manželstva, nedokážem sa s tým zmieriť ani odpustiť.

Hovorí že láska to nebola, chcel prežit nejaké dobrodužstvo, bolo mu s ňou dobre, bol do nej pobláznený, rád sa s ňou rozprával, ani o sex z jeho strany nešlo, ten prišiel až po 2-3 mesiachoch a chcela ho ona no a on samozrejme neodmietol a už to išlo. Boli v stálom telefonickom kontakte a stretávali sa pravidelne intímne. Vedel, že robí niečo zakázané ale nikdy sa nebavili o ukončení. Bál sa aj toho, že by mi všetko povedala, lebo sa mu tým vyhrážala.

Teraz tvrdí že chce zostať so mnou, už sa to nikdy nestane. Keď to s ňou skončil, začala byť veľmi nepríjemná, drzá, oplzlá a vypisovala sms jemu aj mne.

Neviem, či to je dostatočné poučenie pre chlapa, ani či môžem veriť, že ma miluje. Prežili sme znova peklo, ja ho mám ešte. Môj muž tvrdí, že už chce konečne kľudne žiť len so svojou rodinou. Čo mám robiť môžete mi prosím poradiť? Neviem, či dať znova šancu, hľadať dôveru, alebo zostať sama a začať život bez neho. Veľmi pekne ďakujem.

Anna, Skalica

Dobrý deň!

Na Vašom dotaze je obdivuhodné, ako si sama dokážete sformulovať jasné otázky. Ste určite inteligentná a v istom zmysle racionálna žena, je preto potrebné zamyslieť sa nad dospelým rozhodnutím z Vašej strany.

Do manželstva aj rodiny ste investovali veľa energie. Muž urobil veľké prešľapy, a momentálne sa kajá a sľubuje. Nevera je mnohokrát skutočne len okorenením stereotypného života, a ľudia si často aj neskoro uvedomia, že stereotyp, ktorý stratili a narušili, bolo vlastne niečo pozitívne a bezpečné. Manžel chce pokračovať vo vzťahu, pravdepodobne si uvedomil, čo všetko môže stratiť, zázemie, rodinu a Vás.

Teraz je rozhodnutie len a len na Vás. Je potrebné zamyslieť sa nad vzťahom v každodennom živote. Vyhovujete si? Nenapĺňajú Váš život len hádky? Je toto partnerstvo napriek nevere niečím, čo nechcete stratiť? Aké silné je rodinné puto medzi Vami? Ak hádky zasahujú neustále do Vašich životov, a vplývajú negatívne na celú rodinnú atmosféru, určite by bolo vhodné zamyslieť sa aj nad ukončením.

Prvoradé je zamyslieť sa nad Vašou vlastnou spokojnosťou. Ste ochotná pracovať na odpustení? A hlavne je ochotný manžel? Ak sa rozhodnete pre prácu na Vašom vzťahu, určite by bolo vhodné stretnúť sa s manželským poradcom, ujasniť si, čo od manžela očakávate, v budúcnosti, ako sa k situácii stavia on. Verím tomu, že ak manžel chce zostať, bude ochotný návštevu podstúpiť. Aj na jeho ochote uvidíte, ako moc je schopný investovať do ďalšieho pokračovania.

Ak by ste sa rozhodla žiť bez neho, je zas potrebné sa zamyslieť, či ste ochotná hľadať nového partnera. Nie je to nemožné a mnoho žien vo Vašom veku nachádza lásku.

Je tu mnoho okolností, ktoré je potrebné zvážiť, môžem Vás nasmerovať, ale konečné rozhodnutie bude vždy na Vás. Myslím, že ste sa v svojom živote už dosť obetovala, myslite preto na seba, a na to, čo Vás urobí šťastnou. Držím palce.

S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa