Rozum káže ísť na potrat, no srdce to odmieta..

Psychologická poradňa15.09.2011
Rozum káže ísť na potrat, no srdce to odmieta..

Dobrý deň prajem.. Som 30 ročná mamina detí vo veku 10, 9 a 3. Dostala som sa do situácie, kedy s priateľom čakám dieťa. Predošlé deti nie sú jeho..

Veľmi ho milujem a po dieťatku skutočne túžim, ale z finančného hľadiska si to nevieme predstaviť. Rozum káže ísť na potrat, no srdce to odmieta.. Neviem čo robiť, na základe čoho sa rozhodnúť.. Prosím len o radu čoho sa chytiť. Ďakujem veľmi pekne

Dagmar, Tvrdošovce

Dobrý deň!

Vo Vašej situácii je potreba zvážiť viacero faktorov a možných scenárov. Veľmi dôležitou otázkou je, ako pevný je Váš momentálny vzťah, či môžete svojmu partnerovi dôverovať, či Vás dokáže podržať aj v ťažšej situácii, jednoducho, či veríte v pevnosť Vášho vzťahu natoľko, žeby vydržal aj finančne nepriaznivejšie obdobie.

Dieťa sa dá vychovávať aj v skromných podmienkach, veci sa podedia, nepotrebujete všetko nové. Musíte ale mať istotu, že dieťa bude vyrastať v prostredí, kde bude cítiť lásku a podporu. Tú nevynahradí ani milión hračiek.

Porozprávajte sa s priateľom o celej situácii, skúste si naplánovať Váš rozpočet, vybudujte si spoločnú predstavu ako by to mohlo fungovať. Ste na to dvaja a verím, že ak je Váš vzťah postavený na pevných základoch, zvládnete výchovu spoločného potomka, ktorý Vám prinesie mnoho radosti. Je však skutočne potrebné mať v partnerovi istotu a podporu!

Potrat je druhou možnosťou, je to však obrovský zásah do ženského organizmu aj ženskej psychiky. Váš vzťah by bol postavený pred iný druh ťažkej skúšky, ktorá by mohla partnerstvo ohroziť.

Je možné byť racionálna a zároveň vypočuť aj svoju intuíciu. Vo Vašej situácii to znamená dobre naplánovať finančnú stránku, za svoje uskromnenie dostanete obrovskú odmenu, a to úsmev Vášho spoločného potomka.

S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa