Sex v trojke: ÁNO, či NIE?

Psychologická poradňa08.08.2011
Sex v trojke: ÁNO, či NIE?

Dobrý deň. Sme so snúbencom už tri roky. Všetko bolo v poriadku, ale teraz sme sa akosi začali hádať kvôli jednej veci.

Ide o to, že partner odo mňa žiada, aby som mu umožnila "trojku", teda sex s ním, so mnou a inou ženou. Na jednej strane sa mi to zdá ako taká nevera a na druhej strane sa mi to hnusí. Ale už neviem ako mu to mám vysvetliť.

Hovorí mi, že som starodávna a že v dnešnej dobe to robí každý. Ale ja som jednoducho taká. Poraďte mi prosím, čo mám robiť. Vopred ďakujem

Lucia, Košice

Dobrý deň!

Sú rôzne spôsoby ako si okoreniť sexuálny život, no veľmi dôležitým kritériom je, aby sa obaja partneri zhodli na spôsobe oživenia. Samozrejme je možné sa v niektorých veciach partnerovi prispôsobiť, no pokiaľ ako opisujete, sa Vám sexuálne želanie Vášho partnera hnusí, nemala by ste sa tlačiť do niečoho, čo je proti Vašim základným pohnútkam. Ak na Vás partnerovi skutočne záleží, nemalo by Vaše stanovisko ohroziť celkový vzťah, ide len o to nezhodu medzi Vami správne uchopiť.

Mužské vnímanie sexuálneho života sa od ženského často líši, muži sú častejšie neverní a sex vnímajú skôr pudovo, zatiaľ čo ženy ho majú spojený s emóciami. Je štatisticky potvrdené, že väčšina párov sa časom z experimentovania obmedzí na základné sexuálne polohy, pri ktorých obaja partneri dosiahnú orgazmus. Tým netvrdím, že oživenie sexuálneho života je zlá vec, len chcem protiargumentovať názoru Vášho partnera, že všetky páry prežívajú neuveriteľný sex plný experimentov.

Skúste spoločne popremýšľať, čo partnerovi chýba vo Vašom sexuálnom živote, možno od tretej osoby očakáva práve to, čo nedostáva od Vás, je to však iba hypotéza, kľudne sa môže jednať len o nesplnenú sexuálnu predstavu.

Sexuálny život sa však dá okoreniť viacerými spôsobmi, popremýšľajte o tom, čo partnerovi prináša sexuálne vzrušenie a doprajte mu to, skúste k sexu pristupovať sebavedomejšie to Vám zároveň pridá aj na príťažlivosti. Verím, že partnerovi dokážete, že dvaja ľudia bohato stačia na silný sexuálny prežitok.

S pozdravom

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa