Simona, Trnava: Milujem dvoch mužov!

Psychologická poradňa02.10.2013
Simona, Trnava: Milujem dvoch mužov!

Dobrý deň,
môj problém spočíva v tom, že pravdepodobne milujem dvoch mužov. Mám 20 rokov a 2 roky chodím s mojim 25 ročným priateľom. Lenže v mojom živote sa objavil iný muž, s ktorým sa stretávam už dlhšiu dobu.

Poznám ho dlhšie, aj pred tým sme sa spolu stretávali. Nejako som sa do neho zamilovala, a už to nedokážem potláčať. Svojho terajšieho priateľa mám rada, ale náš vzťah je už veľmi stereotypný. Prosím poraďte mi, čo mám robiť, ako by som sa mala rozhodnúť, čo bude lepšie. Vopred ďakujem.

Simona, Trnava


Milá Simona!
Je prirodzené, že do každého vzťahu časom zasiahne stereotyp. Ľudia to často považujú za nenaplňujúce. Mojím názorom je, že ten správny vzťah je založený aj na rituáloch, ktoré s človekom dokážete prežívať, ktoré Vám dajú pocit bezpečia a keď pri partnerovi večer zaspávate, cítite sa ako „doma“. Inými slovami, s pravým partnerom je aj stereotyp príjemnou záležitosťou.

Samozrejme vzťah sa dá aj oživiť, no nie je to o každodennej extáze. Stereotyp patrí do väčšiny ľudských životov. U Vás je základná otázka, či je nový muž v živote len rozptýlením, zvyšovaním si sebavedomia a túžbou po niečom novom, alebo je serióznym adeptom na ďalší vzťah. Asi základnou radou vo Vašej situácii je myslieť aj na svojho momentálneho partnera. Určite cíti, že sa niečo deje a možno sa tým aj trápi.

Uvedomte si, čo si vážite na ňom, a čo by ste stratila. Ak cítite, že nový muž je dobré rozhodnutie, buďte s ním. No nezotrvávajte v stave medzi dvomi partnermi. Je to nepríjemné ako pre Vás, tak aj pre nich. Rozlúsknuť však tento problém by ste mala len Vy sama. Ak by ste sa nevedela zorientovať v svojich pocitoch, odporúčam aj osobnú konzultáciu s psychológom, ktorý Vám v tomto smere pomôže. Budem Vám držať palce!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa