Tipy ako prekonať stereotyp vo vzťahu

Psychologická poradňa03.11.2011
Tipy ako prekonať stereotyp vo vzťahu

Dobrý deň, mám problém s mojím priateľom. Sme spolu už vyše troch rokov a dostali sme sa do fázy stereotyp... nevieme sa z neho dostať!

Chcela by som sa opýtať na nejaké rady alebo tipy ako vzťah oživiť, nechcem priateľa stratiť! Niekedy z jeho strany cítim nezáujem, ale veľakrát sme sa o tom rozprávali a povedal mi, že ma má rád, ale už nevie svoje city dať tak najavo ako dakedy na začiatku... tak neviem čo máme ďalej s naším vzťahom robiť?!

Ďalším problémom je moja neskutočne hrozne veľká žiarlivosť. Proste ide mi na nervy to, keď sa priateľ otáča za sukňami, mám narušenú psychiku, lebo si veľa domýšľam, mávam sny, že ma podvádza s tou istou babou z dediny a potom som celý deň nervózna, podozrievam ho a kontrolujem mu mobil. Ďakujem

Sofia, Banská Bystrica

Dobrý deň Sofia,

Tri roky a stereotyp. A čo ďalších tridsať? Väčšinou sa vzťahy vytvárajú s perspektívou spoločnej budúcnosti. A tú chcete a máte aj Vy. Stereotyp nemusí niesť len negatíva, práve v stereotype ľudia často nachádzajú bezpečie, lásku a zázemie.

Možno ste príliš mladá a preto si to neuvedomujete. Ak však hľadáte adrenalín, na stály vzťah ste pravdepodobne ešte nedozrela.

Žiarlivosť je normálna. Ale aj priateľove otáčanie za sukňami. Riešenie problému je vo Vás. Neupínajte sa tak na priateľa, dýchajte a nechajte dýchať aj jeho. Aj Vy si môžete všimnúť a pochváliť pekne vyzerajúcich mužov. Choďte si posedieť s kamarátkami. Spravte si raz za čas vlastný program a ten nech si spraví aj on. Je to možno paradox, ale čas, ktorý každý strávite od seba, Vám určite prispeje k oživeniu vzťahu a k váženiu si spoločných chvíľ.

Nevyžadujte si verbálne dôkazy lásky, povedať ľúbim ťa, je jednoduché. O tom láska nie je, aj keď mi ženy to rady počúvame. Ale istota, smiech, vzájomné dotyky, spokojnosť v sexuálnej oblasti, to je dôležité. A dôvera.

Takže oživenie vzťahu cez spoločne plánované akcie, ale aj vlastné aktivity každého z Vás. Mentalita mužov je iná, netreba sa vypytovať, analyzovať to s nimi. Lezie im to na nervy. Niekedy vyzerajú neprístupne, namosúrene a možno sú len hladní. Tak, príjemná večera bez zbytočných otázok a veľa smiechu možno pri dobrom filme.

Mgr. Eva Jurčáková

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa