Viktória, Košice: Partner je mamičkin maznáčik

Psychologická poradňa23.12.2016
Viktória, Košice: Partner je mamičkin maznáčik

S partnerom sme boli 4 roky spolu. Mám z manželstva dcéru. Náš vzťah bol zo začiatku veľmi pekný, ale časom sa začal meniť. Priateľ je veľmi naviazaný na matku, ktorá sa k nemu spávala ako k 4-ročnému decku, a pritom má 40 rokov. To sa mi nepáčilo a vyčítala som mu to, preto vznikali hádky medzi nami, a pri tom ma aj udrel. V lete sme boli na výlete, kde sme sa zase pohádali, kvôli jeho mame, on nás nechal a odišiel domov.

Ja som vtedy povedala, že s ním končím. Odsťahovala som sa od neho aj s dcérou. Sme 3 mesiace od seba a on ma neustále prosí, aby som mu dala šancu, lebo až teraz pochopil, keď je sám, že jeho mama s ním manipulovala. Momentálne jej všetko vyčital a nie je s ňou v kontakte, chodí za ním iba otec. Sľubuje, že sa to už nikdy nebude opakovať, čo nám urobil a že už bude počúvať iba mňa.

Viktória, Košice

Milá Viktória!
S partnerom máte dcéru a určitým spôsobom je to celoživotné spojenie a mali by ste sa spoločne naučiť fungovať, či už vo vzťahu partnerskom, alebo priateľskom. Pre dcérku je dôležité cítiť, že má obidvoch rodičov. Momentálny odpor v nej mohlo vyvolať mnoho vecí, deti sú často citlivejšie a vnímajú situáciu inak ako my. Pokiaľ v sebe cítite, že chcete dať partnerovi šancu, urobte tak. Buďte však veľmi opatrná.

Začala by som práve návštevami partnerskej poradne a dcérku by som zatiaľ nezapájala. Ide hlavne o to, aby opakovane nemusela prežívať Váš rozchod. Vy dvaja by ste najskôr mali zistiť, akého vzťahu medzi sebou ste schopní. Ak v poradni prídete na to, že chcete vzťah obnoviť, dajte tomu čas. Podľa mňa by ste minimálne rok mali fungovať skôr ako priatelia a zisťovať, či ste schopní spoločne fungovať. To znamená stretávať sa, občas aj s dcérkou, ale zatiaľ spolu nezdieľať jeden byt.

Viktória, opatrnosť je v tejto situácii na prvom mieste, kvôli Vám aj kvôli dcérke. Netvrdím, že človek sa nemôže posunúť a verím, že sa to Vášmu partnerovi podarí. No Vaša náruč by nemala byť otvorená dokorán, aj keď to bude pre Vás náročné. Čo sa týka intímneho súžitia, počkala by som, dajte celej záležitosti čas a hlavne nestrácajte racionálny pohľad, ten je v tomto momente veľmi dôležitý. Držím Vám palce a posielam veľa trpezlivosti.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa