Vladimíra, Púchov: Stala som sa závislá na ženatom mužovi

Psychologická poradňa31.10.2017
Vladimíra, Púchov: Stala som sa závislá na ženatom mužovi

Dobrý deň prajem,
neviem ako ďalej, mám dvojročný vzťah so ženatým mužom a už som na pokraji síl. Zo začiatku to bolo len o užití si, no časom to prešlo do vzťahu. Vzala som si podnájom, na smrť sa pohádala s rodičmi aj s rodinou, prišla som o všetkých známych a kamarátky. Začal mi organizovať život. Od začiatku mi tvrdil, že vzťah so ženou je v rozpade, podvádzal ju aj predo mnou, celý čas čo sú spolu. Tvrdil mi, že ten stereotyp ho už s ňou nebaví, že sa rozvedú no časom to zmenil  tak, že skrz detí to nikdy neurobí.

Tajné mu chodím do mobilu, lebo chcem vedieť kde je naozaj pravda. Cez sms sa neustále hádajú, obviňujú ... pred deťmi tiež, jeho žena o mne vedela aj ma pozná no tvrdí jej, že to so mnou ukončil. Každý víkend sme niekde spolu na výlete. Trávime spolu dosť času no zrazu sa niečo zmenilo. Mne z toho začalo prepínať, ja chytám záchvaty, psychické záchvaty, keď mi neodpíše, neozve sa ... kvôli deckám trávia spolu veľa času no ja som chorá, psychicky chorá. Prestala som chodiť medzi ľudí, pretože si neželá, aby som niekde išla s niekým bez neho. Ale on so mnou verejne ani v našom meste byť nechce.

Už spolu ani nespávame, veľmi máličko. Akoby sa mi začal strácať. Neustále mi nadáva, vyhadzuje na oči moje bývalé vzťahy. Ponižuje ma, nikdy mi nekúpil niečo len tak sám od seba. Strašne som sa na neho nadviazala, pokým sme spolu ja som úplne v poriadku no akonáhle je doma tak ja sa trasiem, som nervózna, nedokážem sa na nič sústrediť. Kedysi bolo všetko iné akoby to myslel vážne a teraz všetko stratilo zmysel. Vopred ďakujem za odpoveď a pomoc hlavne.

Vladimíra, Púchov

Dobrý deň!
Milá Vladimíra!
Mrzí ma, že ste sa ocitla v tak nepríjemnej životnej situácii. Ľudské vzťahy sú veľmi náročné, je však dobré si uvedomiť, že nás mnohé učia. Nielen o druhých, ale aj o sebe samých. To, že sa človek ocitne v psychickom vypätí je vždy súhra mnohých okolností. Veľmi dôležité je uvedomiť si, že na jednej strane je človek, ktorý Vám ubližuje a na druhej strane ste Vy, ktorá si necháva ubližovať. A prečo? Aký je dôvod? Je to skutočne láska, v svojom pravom slova zmysle? Každý máme trochu inú predstavu o láske, podľa mňa základným dôkazom pravej lásky medzi ľuďmi je tolerancia, pochopenie a dôvera.

Čo z toho Vám prináša súčasný vzťah? Vladimíra, ste zajatcom vlastných emócií a s nimi spojených predstáv. Je potreba aby ste začala hľadať stabilitu a nadhľad. Ako jedným z východísk vidím návrat k najbližším, rodine a priateľom. Verím, že Vás príjmu a vypočujú. Je prirodzené urobiť chybu a povedať si o pomoc. Okrem toho určite odporúčam pravidelné návštevy psychológa a ustálenie si myšlienok. Je potreba hľadať oporu, ak cítite, že sama to nezvládnete, hľadajte ju v najbližších a v ľuďoch k pomoci vyškolených. Uvidíte, že sa Vám časom uľaví a veci začnete vnímať inak. Aj vzťah, v ktorom sa aktuálne „topíte“. Nechcem a nebudem súdiť chovanie Vášho partnera, každý má svoje dôvody k tomu, ako sa chová. Ak však ubližuje blízkej osobe, Vám, jedinou Vašou možnosťou je ohradiť sa a dať mu jasné hranice. Posielam mnoho síl a ďakujem Vám za Váš dotaz.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa