Aké vyšetrenia podstúpiť, ak chuť na sex je minimálna

Sexuologická poradňa17.10.2011
Aké vyšetrenia podstúpiť, ak chuť na sex je minimálna

Dobrý deň, pani doktorka... mám vážny problém... Mám 37 rokov, dve deti vo veku 19 a 16 rokov. Mám milujúceho manžela, nefajčí, nepije, je šikovný a zábavný. Ja ho mám veľmi rada, ale posledné dva roky sa ma nemôže ani chytiť, nie to ešte sa spolu milovať.

Začali mi vadiť všetky dotyky, bozky, objatia, a čo je aj divné že keď vidím v televízii milostné zábery vo filme, chytia ma neznesiteľné nervy a o dpor... a keď sa pokúša večer so mnou nejako sa dopracovať k milovaniu, skončí to mojimi zaťatými päsťami a zubami a nakoniec sa úplne rozplačem a chytím triašku.

Veľakrát sme sa o tom rozprávali, on o tomto všetkom vie.... aj som sa snažila nejako to prekonať, ale bolo to horšie a horšie. Momentálne sme sa milovali naposledy pred 7 mesiacmi a ja nemám žiadnu potrebu a pripadá mi to úplne normálne a vôbec mi to nevadí, dokonca by som povedala že sa cítim lepšie bez sexu.... Bola by som rada ak by ste mi povedali svoj názor. Ďakujem

Zuzana, Trnava

Vážená pisateľka,

Strata chuti na sex je v partnerskom sexuálnom živote vážny problém. Navyše, ak žena postupom času nielenže stratí chuť na sex, ale získa k nemu odpor.

Býva to vtedy, ak chuť na sex postupne ubúda a žena sa snaží prekonať svoju nechuť tým, že sa podvolí, hoci na sex nemá vôbec chuť. Postupom času sa v nej, ako je tomu aj u vás, vystupňuje odpor.

Pýtate si od nás radu - najprv by som vám radila návštevu gynekológa, súčasťou gynekologického vyšetrenia by malo byť aj vyšetrenie hormonálnych hladín. Niekedy sa za stratou chuti na sex skrýva vyššia hladina prolaktínu, prípadne hormonálny dysbalans. Súčasťou gynekologického vyšetrenia by mal byť aj rozhovor o antikoncepcii, aj niektorá antikoncepcia, najmä hormonálna, môže byť príčinou zníženej chuti na sex.

Ak sa ukáže, že po gynekologickej stránke je všetko v poriadku, vyhľadajte sexuológa. Psychológa, sexuológa alebo psychiatra sexuológa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa