Akonáhle do mňa vnikne, je koniec všetkým nežnostiam...

Sexuologická poradňa02.11.2011
Akonáhle do mňa vnikne, je koniec všetkým nežnostiam...

Dobrý deň, s partnerom sme spolu takmer 17 mesiacov a len pred nedávnom sme začali s milovaním. Partner je voči mne veľmi pozorný a vždy sa snaží spraviť pre moje uspokojenie čo môže. Ale akonáhle do mňa vnikne, prestane ma hladiť alebo bozkávať. A ja neviem ako mu mám povedať, čo chcem aby ho to nezarmútilo a aby sa nebál, že robí zle niečo ďalšie (je dosť citlivý).

Ja mám vždy strach skúšať nové veci. Napríklad, partner by bol rád ak by som mu vyfajčila, a ja sa tomu nebránim, ale bojím sa, že to neviem a že to spravím zle. A tak je to so všetkým. Je mi ľúto, že je v posteli aktívnejší ako ja a snažím sa, ale pri skúšaní nových vecí sa vždy zľaknem a radšej to nechám tak ako by som to mala pokaziť.

Františka, Modra  

Vážená pisateľka. Všetky začiatky sú ťažké. V živote aj v milovaní. Vy ani váš partner sa nikam nemusíte ponáhľať. Objavujte nové veci svojím tempom. Ak sa vám niečo nepáči alebo máte pred tým obavy či dokonca strach, otvorene to povedzte. Samozrejme, že je dôležité forma, citlivo a zrozumiteľne. Nenechajte sa nútiť do ničoho, čo je vám proti srsti a nenechajte si natlačiť rýchlejšie tempo ako vám vyhovuje.

Oceňujem, že váš partner je k vám ohľaduplný a láskavý. Mali by ste vedieť, že inak sa muž správa počas predohry a inak počas pohlavného styku. Počas predohry jeho vzrušenie dovoľuje sústrediť sa na dotyky, maznanie, bozkávanie. Počas pohlavného styku je muž veľmi vzrušený vtedy je už pre neho ťažšie, ak nie vôbec nemožné, aby myslel na to, čo všetko ešte by mal urobiť. Ak by sa veľmi sústredil na to, čo ešte od neho chcete mohlo by to mať za následok poruchu erekcie.

Naviac predpokladám, že aj váš partner je mladý a jeho sexuálne skúsenosti nie sú veľmi bohaté. Mal by vedieť, čo vám je príjemné a čo nie, čo by ste si priali a čo nie. Máte pravdu ako na neho nechcete veľmi tlačiť, v sexualite sme veľmi zraniteľní. Napriek tomu, alebo práve preto, je treba vedieť o svojich sexuálnych túžbach a potrebách rozprávať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa