Chlapca som ešte nemala! ...ani na vzťah, ani na sex

Sexuologická poradňa25.11.2011
Chlapca som ešte nemala! ...ani na vzťah, ani na sex

Dobrý deň, mám taký problém.. Neviem, či je veľký a treba si s tým lámať hlavu, alebo sa nemusím až tak trápiť. Takže mám 23 rokov. Chlapca som ešte vôbec nemala, ani po vzťahovej ani po sexuálnej stránke. Takže strašne sa bojím...

Bojím sa mať chlapca, lebo viem, že skôr či neskôr musí dôjsť k pohlavnému styku.. a toho sa bojím, neviem prečo sa bojím. Je to frigidita? Alebo len strach z nepoznaného? Chcela by som vás poprosiť o radu.. Ďakujem

Luli, Nové Zámky  

Vážená pisateľka,

Váš problém má dve roviny. Vzťahovú a intímnu. Doposiaľ ste nemali vzťah ani len na platonickej úrovni. Nepíšete, či ste niekedy v minulosti niekoho aspoň platonicky milovali, či bol vo vašom živote muž, ktorý sa o vás uchádzal, ktorý si prial tráviť s vami voľný čas a s ktorým ste sa vy cítili dobre.

Bojíte sa nadviazať akýkoľvek vzťah k mužovi a s mužom z obavy, že raz niekedy v budúcnosti by chcel aj niečo viac ako chodiť spolu do kina. Nuž ľudské párovanie má svoje zákonitosti. Máloktorá dvojica budujúc si perspektívny vzťah začína pohlavným stykom. Ľudia sa potrebujú spoznávať, rozprávať sa veľa, akoby ovoniavať, či sa k sebe hodia.

Druhým problémom je intimita. Z tej ako píšte máte hrôzu. Nevedno, či je to preto, že ste mali ako dieťa nepríjemné zážitky, či vás sexom niekto strašil, či vás prísne, konzervatívne vychovávali. Nuž nech je to tak či onak, výsledkom je, že sa sexu bojíte.

Asi by ste mali uvažovať nad tým, že navštívite sexuológa. Najlepšie psychiatra či psychológa sexuológa. Asi by ste sa mali s jeho pomocou pokúsiť odhaliť, definovať aspoň niektoré príčiny, ktoré viedli k vášmu terajšiemu stavu. S jeho pomocou potom budete hľadať aj riešenie vzniknutej situácie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa