Erogénne zóny: Dráždite a vyvolajte orgazmus!

Sexuologická poradňa29.11.2011
Erogénne zóny: Dráždite a vyvolajte orgazmus!

Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, dosť intímneho charakteru.

Narodila som sa s rázštepom chrbtice a preto trpím inkontinenciou 3 stupňa. Som zdravotne postihnutá, pohybujem sa na vozíku, alebo s pomocou dvoch francúzskych barlí. Mám 34 rokov.

Mám priateľa, ktorý keď do mňa pri milovaní vniká, necítim ho. Vlastne ani vtedy, keď je už vo mne. Súvisí to s tou mojou inkontinenciou?

Vopred za odpoveď ďakujem.

Katarína, Hladovka

Vážená pisateľka,

myslím, že o tomto probléme by ste sa mali poradiť s neurológom, prípadne urológom. Myslím, že usudzujete správne, že tento problém súvisí, podľa mňa, ani nie tak s vašou inkontinenciou ako so samotnou podstatou vášho celoživotného problému, s rázštepom chrbtice.

Domnievam sa však, že samotný pohlavný styk je iba vyvrcholením sexuálneho spojenia medzi partnermi. Ak si teda dokážete vychutnávať dotyky, nežnosti, bozkávanie a dokážete mať orgazmus iným spôsobom ako pohlavným stykom samotný fakt, že pri pohlavnom styku partnera necítite, nemusí byť až takým vážnym problémom, či prekážkou. Nehovoriac o tom, že isto je medzi vami a vašim partnerom láska, radosť zo vzájomnej blízkosti.

Navyše orgazmus je možné vyvolať dráždením erogénnych zón, na ktoromkoľvek mieste na tele. Samozrejme, že najcitlivejšou oblasťou sú genitálie, ale rovnako citlivé sú aj bradavky ženy, či vnútorná strana stehien. Ak považujete sexuálny svoj život za uspokojivý, potom sa naozaj nemusíte znepokojovať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa