Hľadajte na sociálnej sieti! Muža, s ktorým sa vyspíte...

Sexuologická poradňa04.11.2011
Hľadajte na sociálnej sieti! Muža, s ktorým sa vyspíte...

Dobrý deň. Mám 20 rokov a za sebou 4 sexuálnych partnerov. Myslím, že to nie je veľa, ale problém je v tom, že všetci po nejakom čase začali mať narážky na to, že stále chcem sex. Jeden sa ma vyčítavo spýtal, že či nikdy nemám dosť.

A asi majú pravdu, lebo sex mám veľmi rada a bez neho sa mi ťažko žije, hlavne keď momentálne som bez priateľa a ani žiadneho nechcem, keďže vo vzťahoch som si svoje vytrpela. Ale chýba mi ten blízky kontakt s iným človekom a ten pocit, že niekto po mne túži. Už viackrát napadlo sa s niekým cudzím len tak vyspať a ísť ďalej (mala som aj čisto sexuálne vzťahy, ale dlhodobé), ale akosi to nedokážem.

A píšem Vám preto, lebo som pozerala jeden film a naozaj som sa v tom filme videla, hľadala som aj príznaky na internete a vyzerá to, že som asi závislá na sexe. Je vôbec niečo také naozaj možné alebo je to len prehnaný názov pre niečo troška nad priemerom?

Lenka, Bratislava

Máte rada sex pre sex. Nenahovárate si, že musíte byť romanticky zamilovaná, aby ste si dokázali sex vychutnávať. Pre vás je sex skutočným zdrojom radosti a energie. Našiel sa však muž, ktorý vám to vyčítal a možno v skryte duše aj závidel. Mať radosť zo sexu totiž vôbec nie je taká samozrejmosť ako sa vraví. Vy sa obávate, či nie ste na sexe závislá. Nemyslím, že vôbec existuje niečo ako závislosť na sexe, a ak áno tak sa od neho závislí takmer všetci.

Poďme však k vašim sexuálnym potrebám. Vy by ste chceli spojiť milovanie s láskou. Chceli by ste si nájsť partnera, ktorého by sex bavil tak často ako vás a navyše, aby vás spájala láska. Chceli by ste nájsť muža, pre ktorého by častý sex bol prirodzenou samozrejmosťou. To, že vám jeden muž povedal, že chcete iba sex, znamená, že vaše sexuálne kapacity si nesadli. Znamená to, to čo ste zažili, že vy ste chceli častejšie ako on.

Vo vašom veku by som si ešte nezúfala z toho, že aktuálne nemám partnera, alebo že si pre seba nenájdem toho pravého. Ibaže musíte vedieť, že hľadáte muža náruživého, zdatného a výkonného. Samozrejme, že sa pri zoznamovaní nemôžete hneď opýtať ako často a ako rád sa miluje. Dnes existuje mnoho možností ako sa dá zistiť, čo muž hľadá. Skúste na sociálnych sieťach presondovať ako sa muži ponúkajú, skúste vy byť iniciatívna a aktívne takéhoto muža na sociálnej sieti hľadať.

Nie je hanbou chcieť mať sex často, nie je to ani dôvod na to, aby ste sa za svojimi prirodzenými túžbami hľadali chorobu či závislosť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa