Je virtuálna nevera neverou?

Sexuologická poradňa22.06.2011
Je virtuálna nevera neverou?

Dobrý deň, pani doktorka. Chcela by som sa Vás spýtať na Váš názor týkajúci sa sexuálneho správania môjho partnera. Žijeme spolu päť rokov v spoločnej domácnosti, povedzme že štandardný partnerský vzťah. Až na jednu výnimku.

Partner je závislí na porne a kontakte s inými ženami. Spočiatku som tomu nevenovala pozornosť, čo bola možno chyba, no prerástlo to do takých rozmerov, že som takmer rozhodnutá zo vzťahu vycúvať. Len čo príde domov, zapne počítač a chatuje s viacerými ženami. Pritom mne tvrdí, že ma miluje a takéto virtuálne priateľstvá ho vzrušujú. Dokonca sa mi zdôveril, že ho vzrušuje live sex na webe.

Podľa neho sú to normálne veci, ktoré sú korením pre náš vzťah. Taktiež si raz za čas rada pozriem porno, ale jeho snáď vzrušuje všetko čo sa vymyká normálu. Staré ženy, tučné ženy, extrémne prsia, bizarnosti najhrubšieho zrna. Mám pocit, že virtuálny svet a sex začína uprednostňovať predo mnou. Ubezpečuje ma, že všetko je v poriadku, keďže náš sexuálny život je v norme.

Ale je v poriadku, že onanuje nad počítačom každý deň a viackrát za deň?

Sylvia, Trenčín

Vážená pisateľka, celkom správne tušíte, cítite, že niečo nie je v poriadku. Rozhodne sexuálne správanie vášho partnera nie je štandardné. Jeho sexuálna orientácia na virtuálny sex s neznámymi ženami je prejavom poruchy sexuálnych systémov.

Vo všeobecnosti treba povedať, že poruchy sexuálnych systémov sú vrodené a nie dedičné. Ľudia, ktorí sú ich nositeľmi by o týchto svojich poruchách mali vedieť, a mali by ich dobre poznať. Váš partner si svoj poruchu rieši neškodným spôsobom, virtuálnym sexom. Je na vás, či vás takéto správanie uráža, zneisťuje, spochybňuje vašu ženskosť a ničí vašu lásku, alebo dokážete túto jeho „slabôstku" vnímať ako niečo, čo vás bezprostredne neohrozuje a nemá to vplyv na váš vzťah.

Naopak práve vzťah k vám a takéto riešenie chráni aj jeho pred správaním, ktoré by mu mohlo spôsobovať rôzne, aj právne problémy.

Verím, že je ťažké pochopiť, čo môže vášho partnera na odpudzujúcich obrázkoch vzrušovať. Ak to dokážete tolerovať fajn, ak nie, nemusíte. Vedzte však, že váš partner Vám za vašu toleranciu a pochopenie bude veľmi vďačný.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa