Každý deň aj štyrikrát! Tak toto by im mohli závidieť viacerí

Sexuologická poradňa07.11.2011
Každý deň aj štyrikrát! Tak toto by im mohli závidieť viacerí

Dobrý deň. Pani doktorka, ja mám trochu zvláštnu otázku. Mám 48 rokov a môj priateľ má 52 rokov. Sme spolu 6 mesiacov a veľmi sa ľúbime. Rozumieme si vo všetkom aj v sexe. A o tom je vlastne moja otázka.

Chcem sa opýtať, či sa nám nemôže niečo stať, keď sa veľmi často milujeme, každý deň aj štyrikrát. Stále po sebe túžime a ja sa bojím o priateľa, veď už nie je predsa nijaký mladík. Má vysoký krvný tlak, ale pravidelne berie lieky. Ja užívam hormonálnu substitúciu. Za odpoveď vám vopred ďakujem.

Rozália, Vráble

Máte milujúceho partnera a aj v strednom veku si sex vychutnávate s radosťou a často. Mnoho vašich rovesníkov by možno nad tým krútilo hlavou a zdalo by sa im, že si trošku aj vymýšľate. A trochu by vám aj závideli.

Vy ste si s partnerom sadli, po ľudskej aj intímnej stránke. Vy sa obávate, či mu časté milovanie nemôže uškodiť. Vo všeobecnosti by som povedala, že nie.

Ohroziť muža pri milovaní môžu neliečené ochorenia srdca. Najmä tie ochorenia srdca, kde slabé srdce nedokáže vydržať telesnú záťaž spojenú s milovaním.

Existuje veľmi jednoduchý test na to, aby muž zistil, či ho milovanie nemôže ohroziť na zdraví. Ak muž bez zadychčania vyjde po schodoch do prvého poschodia, potom je všetko v poriadku. Táto záťaž je porovnateľná so záťažou pri milovaní.

Liečený vysoký krvný tlak vášho partnera by ohrozovať nemal, ak však chcete mať úplnú istotu, mal by sa poradiť so svojim kardiológom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa