Každý týždeň nová žena v jeho posteli

Sexuologická poradňa01.12.2011
Každý týždeň nová žena v jeho posteli

Dobrý večer! Mám taký problém, že nedávno som prišla na to, že ma partner podvádza. Po telefóne sa zoznamuje cez inzeráty, aj on si podáva inzeráty a hľadá partnerky na sex, každý týždeň má novú ženu do postele. Má styk s úplne cudzími ženami, ani nevie, či sú zdravé, vôbec ich nepozná. Po dvoch, troch sms-kách, pokiaľ žena súhlasí, má s ňou sex.

Dostal pohlavnú chorobu, a samozrejme, aj ja som ju dostala. Prosím, definujte môjho partnera, čo je zo za človeka, ako dokáže takto klamať osobu, ktorú ľúbi (alebo už neľúbi). Podvádza ma už dva roky iste, odvtedy mám stále nejaké gynekologické problémy. Čo od neho môžem očakávať? Dokáže takýto človek prestať s týmto spôsobom života?

Leticia, Nitra 

Vážená pisateľka,

pýtate sa, či takýto človek ako je váš partner dokáže z lásky prestať s tým, čo vám vadí. A to, že sa cez inzeráty zoznamuje so ženami, máva s nimi sex a vracia sa k vám. V dôsledku svojej neopatrnosti sa nakazil pohlavnou chorobou a nakazil aj vás. Napriek tomu, že ste to o ňom zistili s ním ostávate. Pýtam sa prečo? Veríte v zázrak, že tento muž jedného dňa pochopí, aká ste vzácna a nenahraditeľná bytosť a prestane?

Nuž, skôr nie ako áno. Bola by som rada, keby ste pochopili, že to s ním ako človekom nemusí súvisieť. Aj veľmi morálni, zodpovední a slušní ľudia môžu mať rôzne „sexuálne slabôstky", ktoré sa priečia všeobecnej morálke a názorom na to, ako sa má človek vo svojej sexualite správať.

Vy z nejakých dôvodov so svojím partnerom ostávate. Nepíšete svoje dôvody. Možno je to láska, možno zvyk, možno finančná odkázanosť, možno strach zo samoty. Nepíšete, či ste so svojím partnerom o tom hovorili a či vám dokázal vysvetliť svoje správanie. Predpokladám, že nedokázal. Asi ani jemu nie je celkom jasné, čo za tým väzí.

Ak chcete svojmu partnerovi pomôcť, nie iba ho odsudzovať, tak ho pošlite k sexuológovi. On sám v prvom rade musí porozumieť svojej sexualite. Možno by ste následne so sexuológom mohli hovoriť aj vy. Aj vy potrebujete pochopiť, čo vedie vášho partnera k tomu, ako sa správa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa