Má 50 rokov a chce sex 2x denne! Čo si tým dokazuje?

Sexuologická poradňa11.08.2011
Má 50 rokov a chce sex 2x denne! Čo si tým dokazuje?

Dobrý deň, máme s manželom skoro 50 rokov a on, čím je starší tým viac sexu požaduje. Chce sex 2x denne. Samozrejme, že nemôžem sa s ním vášnivo milovať ráno aj večer každý deň. Z toho potom vyplývajú nezhody, lebo ak ten sex nedostane je nahnevaný, namrzený a nič sa mu nechce robiť.

Je to normálne, aby pomaly 50-ročný chlap stále myslel na sex? Môže to súvisieť s tým, že celý život pracoval manuálne a teraz robí prácu duševnú, ale sa mu vôbec nedarí? Že si takto niečo dokazuje?

Ďakujem za odpoveď

Eva, Prešov

Vážená pisateľka,

Zaujala ma posledná veta Vašej otázky. Vidí sa mi, že Váš muž si ani tak nedokazuje to, aký je vitálny a sexuálne aktívny, hoci aj to je možné, ale najmä, že sa pri sexe odreaguje od nepríjemných pocitov a myšlienok. Píšete, že sa mu nedarí. To je pre muža veľká pohana, najmä, ak tomu tak predtým nebolo. A tak potrebuje mať aspoň niekde pocit, že sa mu darí, že je to stále ako „za mlada".

Chce mať sex 2x denne a Vám je to priveľa. On to samozrejme nie je ochotný akceptovať a ak nedostane, čo chce a potrebuje, tak je na Vás namrzený a nepríjemný, ak rovno nenapíšem, že protivný. Ani si neuvedomuje, do akého začarovaného kruhu sa tým dostáva, čím viac na Vás tlačí, tým na sex s ním máte menšiu chuť.

Nepýtate sa, čo máte robiť, tak Vám ani žiadnu radu nedávam. Hoci jednu predsa. Nepredpokladám, že by bol Váš manžel ochotný ísť sa niekam s odborníkom porozprávať, ale mohli by ste tak urobiť vy. Možno v rozhovoroch s odborníkom si ujasníte, akou cestou sa ďalej uberať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa