Mám 16 a veľkú chuť na sex

Sexuologická poradňa04.10.2011
Mám 16 a veľkú chuť na sex

Dobrý deň, mám 16 rokov a neskutočne túžim po sexe. Je to normálne, bojím sa že mi niečo je. Síce môj zdravý rozum mi to ešte nedovolil, ale veľmi ťažko sa viem ovládať keď som s priateľom. Mama mi to zakázala, že som ešte mladá ale ja mám nato veľkú chuť, chcem to zažiť, aj keď sa trochu bojím, pretože to bude prvý krát.

Poraďte mi, som nato ešte mladá?

Anna, Žilina

Mama vám zakazuje pohlavný styk mysliac si, že ste ešte mladá. Lásku vám nezakazuje. Nezakazuje vám ani to, aby ste sa s priateľom bozkávali, maznali, hladili na intímnych miestach.

Ak vám vaša mama zakazuje pohlavný styk, asi sa bojí dvoch vecí: jednak toho, že neplánovane otehotniete ako aj toho, že ak začnete svoj milostný život v takom, podľa nej mladom veku, tak do budúcnosti budete striedať partnerov. Možno si myslí, že ešte nie ste na pohlavný život dostatočne zrelá, že si neuvedomujete, aký vážny krok je pohlavný styk.

Vaša mama samozrejme vie, že jej zákaz môžete porušiť, že jej budete klamať. Netuší, že vy ste s priateľom už ďaleko, že ste robili „všetko" okrem pohlavného styku. A tak, namiesto hádok, skúste sa s mamou vážne porozprávať, zistiť z čoho má strach, čoho sa bojí v tomto konkrétnom prípade. Správajte sa rozvážne.

Verím, že až vaša mama zistí, ako zodpovedne a rozumne pristupujete k svojmu intímnemu životu a bude sa o vás menej báť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa