Milovanie: Chcem zažiť tú "malú smrť" nakoniec

Sexuologická poradňa28.09.2011
Milovanie: Chcem zažiť tú "malú smrť" nakoniec

Dobrý deň, mám dosť závažný problém. S priateľom si ohromne rozumieme, či povahovo alebo v posteli. Vždy som veľmi vzrušená, no keď má dôjsť k vyvrcholeniu, tak to nejde. Neviem dosiahnuť s partnerom orgazmus, skúšali sme už asi všetko. Iné polohy, iné kondómy, všetky možné varianty čo poznáme, ale ja stále nič. Už som zúfala.

Mirka, Košice

Vážená pisateľka,

Nenapísali ste nič o tom, ako prežívate milovanie, či je vám príjemné, ak sa vás partner dotýka, hladí, bozkáva. Či vás to teší, vzrušuje, alebo je vám to nepríjemné, pretože nie každé vzrušenie musí nevyhnutne u ženy končiť orgazmom. Nepíšete, či existuje nejaký spôsob, pri ktorom dosiahnete orgazmus. Či ho dosahujete napr. pri masturbácii, vo sne.

Ak by ste na tieto otázky odpovedali kladne, tak to môže znamenať, že z nejakých dôvodov máte zábrany a neviete sa uvoľniť pred svojím partnerom.

Ak nie ste schopná dosiahnuť orgazmus žiadnou z vyššie uvedených možností, potom by to mohlo znamenať, že ste anorgazmická. Asi 5-10% žien nikdy v živote orgazmus nedosiahne. Neznamená to automaticky, že sa pohlavnému životu vyhýbajú. Naučili sa ho vychutnávať bez tej "malej smrti" nakoniec.

Sú však ženy, ktoré si bez orgazmu nedokážu pohlavný styk predstaviť, a po pohlavnom styku majú rôzne telesné a psychické potiaže. Odporúčam vám, aby ste pouvažovali aj nad tým, že navštívite sexuológa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa