Milovanie, to nie je iba penis v pošve

Sexuologická poradňa05.08.2011
Milovanie, to nie je iba penis v pošve

Dobrý deň, pani doktorka, obraciam sa na vás s problémom, ktorý ma trápi už dlhšie. Pri pohlavnom styku pociťujem precitlivenosť pošvy po prvom orgazme. Pravda je, že ťažko dosiahnem orgazmus vaginálne, väčšinou len klitoriálne. Chuť na sex po orgazme u mňa neustupuje, práve naopak, bohužiaľ, práve kvôli precitlivenosti pošvy ako i vonkajších pohlavných orgánov, sa neviem dostatočne sústrediť a vychutnať si pokračovanie v milovaní.

Čo sa týka ženských problémov, trápil (a trápi) ma zvýšený výtok, ktorý bol odstránený, resp. zminimalizovaný cca pred 3 mesiacmi zmrazením. Problémy s ďalším vyvrcholením, či precitlivenosťou som však mala už i pred týmto zákrokom. Ďakujem vám za vašu radu.

Tamara, Pezinok

Vážená pisateľka,

Po prvom orgazme máte precitlivelú pošvu, ak tomu dobre rozumiem, tak už napriek tomu, že ste vzrušená, ďalší pohlavný styk nie je možný. Nuž, milovanie, to nie je iba penis v pošve.

Ak ste teda ďalej vzrušená, môžete pokračovať v milovaní aj bez toho, aby ste mali ďalší pohlavný styk, samozrejme za predpokladu, že s tým váš partner súhlasí. Na tele človeka sú miesta, ktoré možno dráždiť až do vyvrcholenia, okrem klitorisu sú to najmä prsné bradavky. Aj dlhodobé vášnivé bozkávanie môže vyvolať veľký pôžitok. Skúste s partnerom experimentovať, hľadať s jeho pomocou na svojom tele miesta, ktoré vedú k prehĺbeniu pôžitku. Skúste si prečítať niečo o tantrickom sexe, možno aj tam nájdete návod ako postupovať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa