Môj muž má slabú "výdrž"! Ktoré tabletky mu pomôžu?

Sexuologická poradňa13.12.2011
Môj muž má slabú "výdrž"! Ktoré tabletky mu pomôžu?
Dobrý deň. Chcem sa spýtať ako pomôcť mužovi. Má slabú "výdrž" a ja sa nestihnem do konca. Pomohla by viagra, alebo niečo také? Ďakujem

Lea, Cífer

Vážená pisateľka,

Asi pod pojmom slabá výdrž myslíte, že muž nemá dostatočnú erekciu. Pýtate sa dobre. Na liečbu „slabej výdrže" muža existujú lieky. Hovorím zámerne, že na liečbu, pretože mnoho ľudí si myslí, že sildenafil či ostatné erektiká sú akési afrodiziaká na zlepšenie sexuálnej túžby.

Ak má muž slabú, alebo nespoľahlivú erekciu, ktorá môže byť spojená s psychickými, ale aj telesnými ochoreniami, mal by uvažovať nad tým, že navštívi lekára. Najlepšie urológa andrológa alebo sexuológa. Lieky sú viazané na lekárske vyšetrenie a lekársky predpis a nie sú hradené zo zdravotného poistenia. Muž by ich mal užívať aspoň tri mesiace buď denne v malých dávkach alebo iba pred pohlavným stykom.

Návšteva lekára je dôležité nielen preto, že za poruchou erekcie sa môžu skrývať telesné ochorenia akými sú najmä ochorenia srdcovo cievneho systému, ochorenia prostaty, štítnej žľazy či cukrovka, ale najmä preto, aby mu lekár ušil liečbu takpovediac „na telo".

Váš partner by mal naviac vedieť, že sexuológ je lekár, ktorý denne stretáva ľudí so sexuálnymi problémami, takže hanblivosť nie je na mieste.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa