Musím sa ovládať, aby som neskončila v cudzej posteli

Sexuologická poradňa01.08.2011
Musím sa ovládať, aby som neskončila v cudzej posteli
Dobrý deň prajem. Mojim problémom je, že som asi až príliš sexuálne aktívna, čo by bolo ešte v poriadku, keby to ostalo za hranicou našej spálne, ale veľa krát sa prichytím, ako pomýšľam na styk s iným mužom, ako s tým mojim, hlavne, keď to je človek, s ktorým sa pravidelne vidím, stretávam... Raz už nechýbalo veľa a aj by som to urobila, ale našťastie zvíťazil zdravý rozum. Obávam sa ale, že by sa mi to mohlo raz vymknúť z rúk, hlavne keby bola väčšia iniciatíva zo strany iného muža. Ďakujem za radu.

Viera, Senec

Vážená pisateľka,

Vernosť jednému partnerovi nie je takou samozrejmosťou ako sa zdá. Ľudia na nej musia pracovať, musia si ju opatrovať a chrániť. Nevera je prírodou zabezpečovaná rozmanitosť ľudského rodu a aj jeho pokračovanie. Ak vás teda priťahujú iní muži ako váš partner, ba dokonca vás priťahujú tak silno, že sa musíte zo všetkých síl ovládať a povolávať na pomoc zdravý rozum, potom je na mieste otázka ako vyzerá a ako ste spokojná so svojím oficiálnym partnerským sexuálnym životom.

To, že ste doposiaľ „nepodľahli", nie je samozrejme zárukou toho, že sa tak nemôže stať v budúcnosti. Mimomanželskými a mimopartnerskými ponukami sme pokúšaní všetci. Najmä v období reprodukčného optima medzi 18 až 45 rokom života. To, či náš erotický záujem skončí iba v rovine flirtovania alebo sa posunie aj ďalej, závisí od mnohých okolností. Nielen od toho, akú iniciatívu vyvinie iný muž. U väčšiny ľudí to však ostáva v rovine flirtovania. Najmä ak majú rodiny, deti a nechcú ich ohroziť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa