Nemasturbujte! Poznačí to váš sex

Sexuologická poradňa25.10.2011
Nemasturbujte! Poznačí to váš sex

Mám taký problém, že sa neviem urobiť. Som s priateľkou pol roka a s intímnym zbližovaním sme začali asi pred dvoma mesiacmi. Prednedávnom sme mali aj prvý sex. Je to moja prvá partnerka.

Na začiatku som mal aj problém s erekciou, že keď som masturboval, všetko ok, ale keď tam ona šla rukou tak proste zvädol. Na internete som našiel pár rád, že stačí prestať masturbovať a naozaj pomohlo. Teraz už je erekcia taká ako má byť, aj keď občas masturbujem, ale nastal iný problém.

Ja som schopný priateľku spraviť za pol minúty. Dosiahla pri mne už veľa krát orgasmus. Ale ja pri nej ešte nie. Keď masturbujem, nemám problém. Skúšali sme orál, trvalo to asi veľmi dlho, lebo už bola aj unavená a nakoniec sme aj tak museli skončiť, lebo nás vyrušili.. už dva krát. Myslel som, že pri sexe to pôjde ľahšie, ale ona sa urobila dva krát a ja ani raz.

Môžte mi nejako pomôcť? Ďakujem

Roman, Žilina

Vážený pisateľ,

Problémy so stoporením, erekciou ste spoločne s partnerkou postupne prekonali, teraz sa objavili problémy s ejakuláciou, nie ste schopný vyvrcholiť pri pohlavnom styku.

Problém, ktorý trápi vás, nie je ojedinelý. Mladí muži si nacvičia masturbáciou silný tlak na penis, ktorý žena svojou pošvou jednoducho nedokáže. A práve tento silný tlak a možno aj ťah je potrebný, aby muž dosiahol ejakuláciu.

A potom ešte možno druhý problém je aj antikoncepcia. Ak sa pár dostatočne pred tehotnosťou nechráni, muži majú podvedomý strach ejakulovať, aby ich partnerka neotehotnela. To však asi nebude váš prípad.

Na prechodné obdobie vám teda odporúčam, aby ste skombinovali súlož s manuálnou stimuláciou penisu. A postupne sa tak prelaďovali na súlož. Obrňte sa trpezlivosťou, budete pravdepodobne potrebovať dlhší čas, aby ste sa dokázali preladiť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa