Oooooch, ten slastný orgazmus

Sexuologická poradňa06.10.2011
Oooooch, ten slastný orgazmus

Dobrý deň, mám dosť závažný problém. S priateľom si ohromne rozumieme či povahovo alebo v posteli. Vždy som veľmi vzrušená, no keď má dôjsť k vyvrcholeniu tak to nejde. Neviem dosiahnuť s partnerom orgazmus, skúšali sme už asi všetko. Iné polohy, iné kondómy, všetky možné varianty čo poznáme ale ja stále nič. Už som zúfala.

Mirka, Košice

Vážená pisateľka,

Vám k úplnej spokojnosti s milostným životom chýba orgazmus. Nepíšete, či vám chýba preto, lebo bez neho máte aj rôzne telesné ťažkosti - najčastejšie bolesti v podbrušku, bolesti hlavy, nervozitu. Alebo je orgazmus niečo, čo by ste chceli zažiť, lebo ste o tom počuli, čítali, chceli by ste svojho partnera aj seba "odmeniť" orgazmom za intímnu pohodu a porozumenie.

Existujú dva druhy žien bez orgazmu - tie, ktorým orgazmus na spokojný milostný život nechýba - dokážu sa vzrušiť, iba vyvrcholenie nie je, necítia to však ako mínus, sex majú rady a to, že nemajú orgazmus im nevadí. Potom existuje druhá skupina žien, ktoré sex bez orgazmu neuspokojuje. Naviac existujú ženy tzv. primárne anorgasmické, teda ženy, ktoré nikdy orgazmus nezažili, pri žiadnej polohe, žiadny spôsobom ani v spánku a existujú ženy, ktoré potom, čo orgazmus dosahovali oň "prišli".

Dovoľte však celkom súkromnú radu - ak ste so svojim milostným životom spokojná, nechajte plynúť čas, netlačte "na pílu" a nesnažte sa o orgazmus za každú cenu. Verte, že iba malé percento žien dosahuje orgazmus vždy, za každých okolností a pri každej súloži. Ak ste so svojim milostným životom spokojná, užívajte si ho. Ak však bez orgazmu máte rôzne telesné a psychické obtiaže, vyhľadajte sexuológa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa