Pochybnosti v sexuálnej orientácií: "Vyskúšajte" oboje

Sexuologická poradňa10.11.2011
Pochybnosti v sexuálnej orientácií: "Vyskúšajte" oboje
Dobrý deň! Mal by som na Vás takúto otázku: Keď sa niekto stane Gayom je to už natrvalo? Sú aj prípady, že si niekto myslel a potom vysvitlo, že to tak nie je? Je možné zmeniť myslenie tejto osoby? Ďakujem pekne!

Daniel, Bratislava

Vážený pisateľ. Sexuálna orientácia je nám vrodená. Stáva sa však najmä mladým ľuďom v období puberty, že o svojej orientácii pochybujú. Cítia sa ohrození, ak zistia, že sa im je dobre medzi chlapcami, rovesníkmi.

Homosexualitu si nemôžeme „myslieť", musíme ju cítiť. Každý človek, ak je k sebe úprimný, cíti ku komu ho to priťahuje, či k žene či mužovi. Najdôležitejšie však na posúdenie či sme homo alebo hetersexuálne orientovaní je to, do koho sa zaľúbime. Ku komu cítime lásku.

Orientáciu nie je možné zmeniť ani liečiť. To však samozrejme nevylučuje, aby sa homosexuálny muž v určitom období svojho života nesprával heterosexuálne /ak napr. chce vyhovieť spoločenskej norme/ a naopak existujú aj heterosexuálni ľudia, ktorí si „vyskúšajú „ gay sex.

Ak ste si nie istý svojou orientáciou, skúste si predstaviť, ako by ste sa správali vo svojej sexualite, keby to bolo iba podľa vás. Nie podľa názorov okolia, spoločnosti či morálky. A ak potrebujete radu zájdite za sexuológom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa