Pri sexe si musím orgazmus doslova oddrieť

Sexuologická poradňa23.11.2011
Pri sexe si musím orgazmus doslova oddrieť

Dobrý deň! Mám priateľa, s ktorým si po ľudskej stránke rozumiem perfektne. No mám problém s komunikáciou o našej intimite.

Ja som vždy tá aktívnejšia, tá, čo to v posteli „robí" za oboch. Stáva sa tak, že orgazmus si musím doslova oddrieť, väčšinou nedosiahnem žiaden. Pri bývalom partnerovi som bola uspokojená vždy, venoval sa mi, súčasný priateľ však nie. Necháva to na mňa a predpokladám, že on si myslí, že všetko je v poriadku.

Zverila som sa mu, že už dlhšie som orgazmus nemala. Jeho reakciou bolo len to, že sa nemám pre to trápiť, vraj ženy to nemávajú vždy. Keď som ho požiadala o „pomoc", začal iba rýchlejšie prirážať. Videla som, že v náznakoch nechápe (že mi má dráždiť klitoris), tak som mu povedala priamo, čo ma robiť. Jeho tento spôsob komunikácie zaskočil a povedal, že sa ho to dotklo (vraj som na neho vybehla).

Ako mám dosiahnuť to, aby naše milovanie nebolo len o spojení pohlavných orgánov, ale aj o OBOJSTRANNÝCH dotykoch, bozkoch a dráždení? Ja mu toto všetko poskytujem. Nechcem sa ho znova dotknúť, no zároveň nechcem mať po milovaní negatívny pocit, že ja zase „nič", resp. že on je uspokojený a ja vyčerpaná. Primárne mi o vrchol nejde, skôr chcem vidieť snahu aj u neho, no bojím sa už ozvať. Ja mám 26 rokov, on 30 rokov.

M.R., Ružomberok

Vážená pisateľka,

Trápi vás, že váš partner vašu nespokojnosť so sexuálnym životom podceňuje. Vašu otvorenosť a túžbu porozprávať sa o tom, ako by ste mohli váš milostný život zlepšiť zarazil už v začiatku. Vás trápi a hnevá, že sa viacej nesnaží, aby ste si aj vy pohlavný styk užívali a nie iba „oddreli". Navyše vás obvinil, že ste na neho vybehli.

Rozdielnosť v sexuálnych scenároch medzi partnermi sa časom ukáže ako vážny problém. Váš partner sa nevenuje dostatočne predohre, maznaniu, dotykom, nežnostiam. Viac než toto je pre neho vzrušujúci pohlavný styk. Vám zase viacej ako na samotnom pohlavnom styku záleží práve na nežnostiach a predohre. Ako to zladiť? Navyše ak je komunikácia obmedzená? Nuž asi tušíte, že ťažko.

Napriek tomu, že sa stále hovorí o tom, ako je dôležité komunikovať navzájom o svojich potrebách v realite to také jednoduché nie je. Váš partner by potreboval najmä vedieť, že ho z toho, že nie ste spokojná so svojím pohlavným životom neobviňujete, že rozdielnosť sexuálnych scenárov nie je jeho vina, že si iba aj vy rovnako ako on chcete pohlavný styk milostný život vychutnávať.

Navyše, ak vzťah považujete za vážny a perspektívny. Potrebujete mu povedať, aby myslel na to, že sa budete roky milovať, a že je treba, aby ste po pohlavnom styku s ním túžili aj po mnohých rokoch spolužitia. Mal by vedieť, že je potrebné problém riešiť, pretože inak vo vás postupne bude narastať odpor až do averzie, a potom je takmer nemožné tento stav zvrátiť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa