Problém s erekciou: Neviem si vybudovať vzťah

Sexuologická poradňa22.06.2011
Problém s erekciou: Neviem si vybudovať vzťah

Pekný deň. Mám 23 rokov, zdravotne sa cítim fit, športujem, nefajčím, nepijem, ale veľmi ma trápi jeden problém - porucha erekcie pred očakávaným stykom. Podľa mňa ide o psychologický problém. Pred dosiahnutím erekcie mi nervozita a stres nedovolia uvoľniť sa.

Skúšal som zistiť informácie, ako riešiť tento problém, no k žiadnemu pozitívnemu výsledku som sa nedopracoval. Pritom pravidlom je, že sa mi to stáva len pri prvom sexe s partnerkou, s ktorou ešte nie som vo vzťahu. Ale hanba, ktorú prežijem, mi ani nedovolí, aby som sa jej opäť ozval a nejaký vzťah vybudoval.

Otázka znie, u koho mám riešiť tento problém a či si myslíte, že podporné lieky dokážu „oklamať" psychiku. Taktiež, či môže lekár predpísať recept mladému pacientovi bez fyzického problému.

Tomáš, Lučenec

Problémy s erekciou trápia mužov každého veku. Tých, ktorí so sexuálnym životom začínajú - debutantov a potom mužov po štyridsiatke. Mladí muži mávajú problémy s erekciou prevažne z psychických príčin.

Stres pred pohlavným stykom, obava z výsledku, neskúsenosť či priveľká túžba po milovaní môžu spôsobiť, že mladí muži zlyhávajú. Pritom pri masturbácii problémy so stoporením nemajú žiadne. Mávajú pravidelne ranné erekcie a ak sú so svojou milovanou v situácii, ktorá je síce erotická, ale nedovoľuje pokračovať až do pohlavného styku vtedy cítia, že sú pripravení.

Avšak ak dôjde na to, že by sa bolo treba milovať zlyhávajú. Ocitajú sa v začarovanom kruhu strachu pred zlyhaním, ktorého následkom je zlyhanie. Prestávajú si veriť, obávajú sa nadviazať kontakt s dievčaťom z obavy, že raz dôjde na to, že sa bude treba milovať a oni nie sú schopní.

Ak vás trápi nespoľahlivá, nedostatočná erekcia mali by ste vedieť, že na poruchy erekcie existujú lieky. Sú účinné, bezpečné a spoľahlivé. Sú viazané na lekársky predpis, lekárske vyšetrenie a nie sú hradené zo zdravotného poistenia. Mali by ste zároveň vedieť, že tieto lieky nie sú určené iba „dedkom", ale všetkým mužom, ktorých trápi problém s erekciou. Lieky je potrebné užívať v maximálnej dennej dávke najmenej tri mesiace. Neostýchajte sa navštíviť sexuológa, je to lekár, ktorý vám je schopný poradiť aj pomôcť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa