Prvé sedenie so sexuológom a ďalšie praktické info

Sexuologická poradňa28.07.2011
Prvé sedenie so sexuológom a ďalšie praktické info

Dobrý deň, chcela som sa opýtať, akým spôsobom by som si mala nájsť svojho sexuológa. Väčšinu času som v Bratislave, aj keď tu nemám trvalý pobyt a netuším, kde sa tu podobné poradne nachádzajú.

Mojou druhou otázkou je, čo sa na prvom sedení so sexuológom preberá a aké informácie bude potrebovať vedieť a či je sedenie u sexuológa hradené z poistky alebo sa platí na mieste.

A ešte jedna otázka, kde je hranica medzi problémom, ktorý by som mala riešiť so sexuológom, a na ktorý by stačil psychológ. Ďakujem za odpovede...

Tatiana, Bratislava

Vážená pisateľka,

Závisí od toho, o aký sexuologický problém sa jedná. Andrologická ambulancia sa nachádza napr. v Ružinove na Urologickej klinike, Sexuologickú ambulanciu má dr. Jamborová a aj na Psychiatrickej klinike na Mickiewiczovej ulici nájdete sexuológa.

Sexuologické vyšetrenie pozostáva z odobratia všeobecnej anamnézy /rodina, osobná história, prípadne choroby, ktoré by mohli ovplyvniť kvalitu sexuálneho života/ a špecifickej sexuologickej anamnézy, ktorá by mala mapovať sexuálny život jedinca - ranné sexuálne zážitky, prvé kontakty s erotikou, sexuálne skúsenosti, spokojnosť či nespokojnosť s intímnym životom. Sedenie trvá približne hodinu a je zamerané na konkrétny problém. Vyšetrenie u sexuológa je čiastočne hradené poisťovňou a príplatky sú individuálne.

So sexuológom ľudia riešia svoje intímne problémy, problémy intímneho partnerského spolužitia prípadne poruchy sexuálnych funkcií/ poruchy vzrušivosti, problémy s orgazmom, u mužov problémy so stoporením a ejakuláciou/. So psychológom môžete riešiť skôr problémy partnerského spolužitia všeobecne.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa