Refraktérna fáza: Dosiahnete orgazmus a ...

Sexuologická poradňa17.11.2011
Refraktérna fáza: Dosiahnete orgazmus a ...

Dobrý deň. Neviem, či je to normálne, alebo je niekde chyba, ale moja priateľka keď dosiahne orgazmus, stratí chuť na ďalší sex.

Keď pokračujem, dráždi ju to na močenie a na približne 20 hodín stráca úplne citlivosť. Keď jej dráždim bradavky, šteklí ju to a keď jej dráždim spodok, necíti vôbec nič. Skúšal som aj dlhšiu predohru, ale nič proste. Až uplynie určitý čas, môžeme znovu. 

Priateľka hovorí, že to takto má odjakživa. Ďakujem za radu.

David, Nové Mesto Nad Váhom

Vážený pisateľ. Vaša partnerka patrí k tým ženám, ktoré majú tak ako muži refraktérnu fázu. Znamená to, že po milovaní sa znova nevzruší a akékoľvek dráždenie je skôr nepríjemné.

Veď to poznáte aj vy sám, že po vyvrcholení a orgazme ani najsilnejšie dráždenie nevyvolá erekciu, musíte počkať nejaký čas, aby ste dokázali mať erekciu /v mladosti je u mužov refraktérna fáza kratšia, neskôr sa vekom predlžuje aj na niekoľko hodín/.

Nemá zmysel, aby ste na partnerku tlačili prípadne sa snažili zmeniť toto jej nastavenie. Liečiť sa to nedá, je to prirodzené a vrodené. Ak vy máte väčšiu potrebu ako ona, potom sa dohodnite na tom, že ona vás uspokojí orálne prípadne, že budete masturbovať. Ak na ňu budete veľmi tlačiť, vyvoláte skôr averziu a či ešte väčší nezáujem, ako keď prijmete daný stav.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa