Sexuálne zneužívanie a sexuálna budúcnosť obete

Sexuologická poradňa15.11.2011
Sexuálne zneužívanie a sexuálna budúcnosť obete

Dobrý deň. Mám 24 rokov a problém s ktorým si neviem rady. V detstve som bola sexuálne zneužívaná od 12 do 17 rokov, vlastným ujom. Od tej doby mám psychické a taktiež sexuálne problémy.

Mám partnera už šiesty rok a zhruba posledné tri roky nemám záujem o sex. Brala som len hormonálnu antikoncepciu, ale už pol roka ju neberiem a stále nemám chuť na sex. Partnera stále veľmi ľúbim. Neviem dokedy so mnou vydrží, keď takmer vôbec nesexujeme (1x za 2 mesiace).

Teraz sa liečim u psychiatričky v Snine. Odporúčila mi Vás, aby ste mi poradili. Ďakujem.

Petra, Snina

Vážená pisateľka. Sexuálne zneužívanie v detstve môže mať vážne následky a dôsledky. Aj na mužov aj na ženy.

U vás by som celkom pohlavné zneužívanie s problémami v sexe nespájala. Najmä preto, že prvé tri roky s partnerom ste nemali problém, o sex s ním ste mali záujem a asi ste sa dokázali aj vzrušiť, aj zo sexu tešiť. Iba posledné tri roky sa to postupne zhoršuje.

Partnera ľúbite, ale po ňom netúžite. A túžite po niekom inom? Máte erotické sny? Dokážete sa vzrušiť pri pozeraní erotického romantického filmu? Sú vám maznanie a dotyky partnera príjemné? Je to veľa otázok, ktorá sa touto odpoveďou nedajú vyčerpávajúco zvládnuť. Asi by ste mali navštíviť sexuologickú ambulanciu a poradiť sa. 

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa