Skúste to! Sexuálne hry podľa vašich erotických predstáv

Sexuologická poradňa20.07.2011
Skúste to! Sexuálne hry podľa vašich erotických predstáv
Dobrý deň. Mám 23 rokov a chcela by som Vás poprosiť o radu. Čo mám robiť, ak pri sexe vôbec nič necítim? Necítim ani len to, že je vo mne... vôbec nič. Už neviem, čo mám robiť. Partner skúša všeličo možné, no jediné čo ma vzrušuje sú bozky. Nič viac. A dokonca ma ani nevzrušuje keď to skúšam sama. Je to to isté, vôbec nič. Kde je problém?

Natália, Vranov nad Topľou

Vážená pisateľka,

Predpokladám, že to „že nič necítim" sa týka vzrušenia. Či mám tomu rozumieť tak, že necítite dotyky, že necítite partnerov penis vo svojej pošve? Alebo ak masturbujete, tak necítite svoju ruku na klitorise? Predpokladám, že by ste chceli cítiť vzrušenie, to príjemné mravčenie, ten slastný pocit. Píšete, že to takto cítite pri bozkoch. Ak však dôjde na láskanie intímnych miest, vzrušenie sa stratí.

Nepíšete, či ste vyskúšali rôzne polohy, vibrátor. Ak je to tak, že svojho partnera vo svojej pošve necítite, navrhovala by som vám gynekologické vyšetrenie. Či u vás, hoci to nie je veľmi pravdepodobné, že máte oslabené panvové dno, a tým je vaša pošva väčšia a partner sa v nej „stráca".

Porozmýšľajte aj vy sama nad tým, aké máte erotické predstavy. Aké by to bolo, keby ste sa mohli milovať „podľa vás". Ako by ste sa mali správať vy a ako váš partner. Dívajte sa na svoje erotické predstavy objektívne a nech sú akékoľvek, nepotláčajte ich. Ak je váš partner ochotný na niektoré z týchto hier pristúpiť, vyskúšajte ich. V modernej sexuológii platí, že dovolené je všetko za predpokladu, že sú ľudia dospelí a duševne zdraví. A ešte to musí byť z oboch strán dobrovoľné.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa