Som vzrušená! Až to bolí...

Sexuologická poradňa03.08.2011
Som vzrušená! Až to bolí...
Dobrý deň. Ja by som sa chcela spýtať, či je možné aby moje telo prežívalo orgazmus a ja som o tom nevedela. Znie to asi smiešne, ale mám taký problém. Keď sa milujem s priateľom alebo len keď sa so mnou hrá tak som veľmi vzrušená a všetko sa mi páči. Keď som priveľmi vzrušená a priateľ sa ma tam dole dotýka (akokoľvek) po chvíli sú mi jeho dotyky nepríjemné a dosť bolestivé, pričom sa mi skoro vždy aj stane, že ako náhle to všetko začne bolieť, tak sa mi začnú sťahovať svaly zvnútra. Ale ja sa pri tom cítim normálne, keď sa mi svaly sťahujú len keď prestanú tak ma dotyky priateľa bolia.

Nikdy som neprežila vedome a myslím si, že ani nijako inak orgazmus. Mám 20 rokov a toto s tými svalmi a bolesťou mám od začiatku čo som začala spávať s priateľom. Je toto normálne a čo to môže znamenať? Za odpoveď vám veľmi pekne Ďakujem

Bledula, Zvolen

Vážená pisateľka,

Nepíšete nič o tom, ako znášate gynekologické vyšetrenie. Či aj vtedy, hoci to nemá s erotikou žiaden súvis, sa vám „svaly nesťahujú zvnútra", či aj gynekologické vyšetrenie neprežívate ako bolesť.

Vy prežívate silné vzrušenie do chvíle, kým sa jeho ruka, ústa či iná časť tela nepriblížia k pošve, vtedy vaše vzrušenie opadáva a pomaly sa zmení na bolesť. Nepíšete, či máte tieto problémy aj pri masturbácii.

Stav, ktorý opisujete, sa podobá na istú formu vaginizmu. Odporúčala by som vám, aby ste uvažovali nad tým, že navštívite sexuológa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa