Toto je moja chybička krásy! Budem mu pri sexe na smiech?

Sexuologická poradňa28.10.2011
Toto je moja chybička krásy! Budem mu pri sexe na smiech?

Dobrý deň, prosím poraďte mi, som zúfalá. Mám 19 a s priateľom to chceme skúsiť. Lenže mám strašne veľké pysky a klitoris a hrozne to vyčnieva asi 5 centimetrov. Je to odpudzujúce. Operácie sa bojím, lebo som ešte panna. A bojím sa, že ak to partner uvidí, tak sa mi vysmeje, alebo sa so mnou rozíde. Je to vážny vzťah a nechcela by som oň prísť kvôli jednej chybičke krásy. Prosím veľmi pekne, poraďte mi. Ďakujem

Sára, Trenčín

Vážená pisateľka,

Ľudia sa veľmi často trápia tým, že ich telo je nedokonalé. Ešte väčšmi sa dokážu trápiť, ak sa to týka intímnych partií - pŕs, pohlavných orgánov. Je mnoho mužov, ktorí sa obávajú, že ich penis, jeho tvar, veľkosť či hrúbka partnerku neuspokojí. Alebo jej preto budú na smiech. Sú ženy, ktoré sa hanbia za svoje prsia, ich veľkosť, tvar im pripadá nedostatočný, najmä ak sa porovnávajú s obrázkami v časopisoch.

Vám sa vidí, že váš vonkajší genitál je nejako väčší ako u iných žien. Nuž ja pravda, neviem, koľko iných intímnych ženských partií ste videli, vaše sa vám zdajú neúmerne veľké. Mali by ste vedieť, že ženský klitoris má toľko variácií a veľkostí, žeby sa to zmestilo do jednej knižky.

Vonkajší genitál je dôležitou súčasťou pri milovaní, ale najdôležitejšou súčasťou je náš mozog. Ak majú niektorí ľudia presvedčenie, že ich genitál nie je dostatočne "normálny", spravidla sa ukáže, že problém nie je genitál. Nízke sebavedomie, nedostatok dôvery v to, žeby nás niekto mohol milovať takých akí sme, že nás partner sklame, že nás opustí, že nás bude posudzovať a samozrejme to pre nás nedopadne dobre /to posudzovanie/ súvisí s naším postojom k sebe samému nie s našim genitálom.

A ešte na záver, verte mi, že muži ak ženu milujú, jej vzhľad vôbec, ale vôbec neposudzujú. Ak však potrebujete ubezpečenie, že je všetko v poriadku, obráťte sa na gynekológa či gynekologičkou a zverte sa im s problémom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa