Zatiaľ ma chápe, že TO nechcem... ale dokedy to vydrží?

Sexuologická poradňa30.09.2011
Zatiaľ ma chápe, že TO nechcem... ale dokedy to vydrží?

Pekný večer. Volám sa Jarmila a mám 38 rokov. Mám 3 deti a v januári som podstúpila interupciu. Následne som si dala predpísať antikoncepčné tabletky, ktoré mi odporučila pani doktorka ako liečbu cysty a od tej doby nemám vôbec chuť na sex. Neviem, či je to tabletkami, ale už len pri náznaku intímnosti mi príde zle a mám chuť utiecť.

Mám o 3 roky mladšieho partnera, ktorému som sa zverila s problémom. Našťastie ma chápe, ale neviem do akej doby to vydrží. Nemáme žiadne iné problémy a hovoríme o všetkom, ale ja som zúfalá, lebo ho ľúbim a neviem, čo robiť ďalej. Asi to nie je normálne, keď sa niekomu doslova hnusí sex. Poraďte prosím čo robiť. Ďakujem

Jarmila, Komárno

Vážená pisateľka,

Strata chuti na sex je častým problémom. Trápi najmä ženy, ktoré v minulosti nemali žiadne problémy a milovali sa rady a s chuťou. Trápi ich to aj kvôli partnerovi, ktorého milujú, ktorému svoju lásku chcú prejaviť aj intimitou.

Avšak hoci si ráno vravia, dnes večer sa premôžem, stane sa opäť to, že sa jednoducho prinútiť nedokážu. Problém majú najmä tie ženy, u ktorých došlo k poklesu sexuálnej túžby náhle. Spočiatku si nevedia vysvetliť, čo sa im to prihodilo, nepripisujú tomu veľký význam a považujú vzniknutú situáciu za prechodný jav. Snažia sa prekonať nechuť a odpor až sa im už aj myšlienka na sex hnusí.

Vy spájate stratu chuti na sex s obdobím po interupcii a od užívania antikoncepčných piluliek. Nie je možné vylúčiť, že ku strate sexuálnej túžby došlo práve v dôsledku interupcie. Nie je možné vylúčiť, že za poklesom túžby môže byť aj antikoncepcia.

Nepíšete podrobnejšie o svojom sexuálnom živote. Či napr. masturbujete, či máte erotické sny alebo či sa dokážete vzrušiť napr. pri pozeraní romantického filmu.

Asi by ste mali uvažovať nad tým, že navštívite sexuológa. On s vami rozoberie váš predchádzajúci, bezproblémový milostný život ako aj váš terajší stav.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa