Zažívam len klitoridálny orgamus! Chcem aj ten vaginálny!

Sexuologická poradňa07.12.2011
Zažívam len klitoridálny orgamus! Chcem aj ten vaginálny!

Dobrý deň, potrebovala by som vašu radu. Mám 20 rokov, sexuálne žijem asi 4 roky. Všetko je v podstate v poriadku, až na jeden problém. Zažívam len klitorisný orgazmus.

Mám ho tak citlivý, že stačí len dotyk a či menšia predohra a ja som strašne vzrušená vďaka môjmu klitorisu. Nesťažujem sa, lebo je to veľmi príjemné, ale ešte nikdy som nezažila vaginálny orgazmus a mám pocit, že je tomu na vine aj ten klitorisný, pretože ak zažijem klitorisný orgazmus, čo mám skoro hneď na začiatku milovania, tak potom už nemám ďalej chuť sa milovať a spoznávať niečo iné. Proste po mojom klitorisnom orgazme som unavená a naplnená slasťou, ktorú viac nepotrebujem.

Viete mi poradiť čo s tým robiť, aby som konečne zažila aj ten vaginálny? Ďakujem

Katka, Bratislava

Vážená pisateľka,

rozdiel medzi vaginálnym a klitoridálnym orgazmom pravdepodobne nie je žiadny. Vy by ste možno potrebovali zmeniť techniku súlože, ak máte klitoris citlivý na dotyk a po krátkom čase dosahujete orgazmus hneď na začiatku pohlavného styku, tak by ste sa tejto oblasti mali vyhýbať.

Nedráždiť klitoris ani rukou ani ústami. Až počas súlože, kedy si už orgazmus spolu s partnerom prajete, by ste si mohli klitoris dráždiť rukou vy, prípadne váš partner. A veľmi pravdepodobne by potom došlo k orgazmu, ktorý by bol vaginálny a klitoridálny zároveň.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa