Ema, Trenčín: Chcem pomôcť synovi začať žiť bez drog

Veštecká poradňa20.03.2014
Ema, Trenčín: Chcem pomôcť synovi začať žiť bez drog

Dobrý deň,
neviem ako ďalej s mojím synom. Narodil sa v roku 1987 a už od strednej školy má problém s drogami, alkoholom aj s hraním automatov. Keď to prepuklo, absolvoval dobrovoľne niekoľkokrát za sebou liečenia, ale v podstate len kvôli mne, jeho matke. Po ukončení tohto liečebného kolotoča, ktorý trval asi dva roky sa normálne zaradil do života, našiel si prácu, ale onedlho zas niekoľkokrát za sebou prehral všetky peniaze v automatoch. Na liečenie už odmieta ísť, lebo to vraj pre neho nemá žiadny zmysel. Vyriešili sme to tak, že mi svoju výplatu posiela na môj účet a ja mu riadim financie.

Ale vzápätí som zistila, že bez marihuany nie je schopný normálne fungovať. On mi tvrdí,  že ho to ukľudňuje, a že to má pod kontrolou. Je zamestnaný, svoje povinnosti si svedomite plní, akurát má stále problémy sám so sebou a so svojím postojom k dianiu okolo neho. Ja viem, že to ako žije nie je správne, ale neviem ako s ním ďalej jednať a ako mu pomôcť. Chcem od neho nech si nájde podnájom, aby sa osamostatnil a nech si svoj život žije podľa svojich predstáv. Poraďte mi prosím, ako to mám ďalej riešiť, lebo ja už nemám chuť, ani silu zaoberať sa týmito jeho spôsobom života. S pozdravom Ema.

Ema, Trenčín


Milá Ema,
v prvom rade ste jeho matka, ktorej dôveruje a rešpektuje ju. Využite svoju autoritu a presvedčte ho opäť na liečenie. Pokiaľ by sme všetci všetko vzdali po prvom neúspešnom pokuse, nebolo by toľko objavov a krásnych vecí na svete.

Môžete mu ešte pomôcť tým, že ho nebudete za to, že berie drogy odsúvať. Váš syn si touto zlou aktivitou rieši nejaký hlbší problém v sebe. Prestane brať drogy vtedy, keď prestane mať problém, ktorý v sebe rieši. Zmeňte k nemu svoj postoj, buďte láskavejšia, potom ho môžete presvedčiť na liečenie. Tento problém je trochu silnejší. Ide o zdravie. Rada vám pomôžem, toto je na osobné stretnutie. Kontaktujte ma ohľadom terapie. 

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa