Milena, Nitra: Môjmu životu chýba zmysel

Veštecká poradňa30.06.2014
Milena, Nitra: Môjmu životu chýba zmysel

Dobrý deň,
mám 21 r. a už druhý rok študujem na vysokej škole, ale nenapĺňa ma to. Nechcem však ukončiť štúdium, pretože viem aká je škola dôležitá a možno mi neskôr v budúcnosti pomôže, lenže čo ma trápi najviac je to, že môjmu životu chýba zmysel. Neviem, čo v skutočnosti chcem robiť, niekedy si pripadám ako neschopná, vnútorne prázdna, bez cieľa. Keď som bola menšia rada som čítala, ale postupom času som od toho upustila, prestalo ma to baviť, nerozumiem tomu. Vzhľadom k tomu, že študujem odbor, ktorý súvisí s vydávaním kníh a literatúrou ako takou, by ma to malo baviť a mala by som byť sčítaná omnoho viac ako človek, ktorý s knihami nepracuje.

V poslednom čase ma však baví film, pozriem si nespočetne veľa filmov rôznych žánrov, dokážem ho viac precítiť, viac si ho užiť, oveľa viac ako knihu, fascinuje ma jeho vizuálne spracovanie, doplnené vhodnou hudbou. Beriem to ako koníček, ale myslím, že moje poslanie je v niečom úplne inom, len problém je, že neviem v čom? Vedeli by ste mi povedať, poradiť, ktorým smerom sa mám vybrať a čomu sa mám skutočne venovať, pretože som zmätená a sama netuším? Ďakujem.

Milena, Nitra


Milá Milena,
ste mimoriadne citlivý človek. Takí ľudia to majú z jednej strany najťažšie, prežiť tú praktickú časť života, no na druhej strane aj najľahšie, lebo si vedia vychutnávať všetky vzácne odtiene života, ktoré nám existencia prináša. Zrejme ste skôr idealista, ako každodenný človek s prízemnými starosťami. Každý máme na Zemi isté poslanie, ktoré v sebe cítime, volá nás a anjeli sa nás snažia touto cestou aj viesť. Pokiaľ z cesty zídeme, pocítime to ako veľký nepokoj, niečo sa nám v živote nepekné udeje, príde veľká strata, nebude sa vám dariť v práci. Pretože ju nemáte robiť, ste tu na niečo iné.

Možno vás mali knihy iba priviesť k filmu. Ak je v tom to čaro, ktoré vidíte, ale študujete niečo iné, môže vás to znepokojovať. Ste iba v druhom ročníku, ak vás škola nenapĺňa, nevidím dôvod v nej pokračovať. Porozmýšľajte možno aj nad médiami a žurnalistikou, kde sa dá skĺbiť aj vizuálna zložka, vzťah k informáciám, textu. Myslím, že ste dosť kreatívny a dobrý človek, ktorý by svojou prácou pomáhal nielen sebe, ale aj ostatným. 

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa