Peťo, Bardejov: Príde manželka ešte k rozumu?

Veštecká poradňa15.11.2013
Peťo, Bardejov: Príde manželka ešte k rozumu?

Dobrý deň,
chcel by som vedieť, či ešte moja manželka príde niekedy k rozumu a vráti sa k rodine? Žili sme spolu 20 rokov a máme tri deti. Nič jej pri mne nechýbalo, vždy sme si plánovali budúcnosť, dovolenky a tak. Neviem, čo sa stalo? Či stereotyp alebo epilepsia, ktorou trpí, preplo jej a už je to dva mesiace, čo opustila mňa aj deti a žije v podnájme s milencom.

Nabúral som sa do jej sociálnych sietí a zistil som, že už v minulosti mala viacerých milencov. Som z toho veľmi zúfalý, veľmi ju milujem a chcel by som si zachrániť rodinu, ale neviem ako? Som v koncoch. Všetky dohovory zlyhali, vôbec ma nevníma a k deťom je tiež chladná. Viem, že za to, čo mi spravila, by som sa mal na ňu vykašľať, ale 20-ročné manželstvo sa nedá len tak hodiť za hlavu. Veľmi ju milujem. Ďakujem.

Peťo, Bardejov


Milý Peťo,
vaša manželka sa cítila v manželstve vo svojom vnútri utopená, zahltená povinnosťami a stereotypom, a nevidela poklady, ktoré mala a má. Ste človek, ktorý urobil všetko najlepšie ako vedel, ale ona to tak nevníma. Chýbala jej pozornosť a ocenenie, chýba jej komunikácia. To je dôvod, prečo v skutočnosti utekala za milencami.

Obaja sa cítite zranení a máte svoju pravdu, čo ju samozrejme neospravedlňuje, ani jej činy. Nie je všetko ešte stratené, ba naopak. V svojej duši túži späť po vás a rodine, ale je veľmi zranená a cíti sa nepochopená. Ak po tom túžite a milujete ju, pokúste sa pochopiť jej postoj a odpustite jej. Nemusíte súhlasiť s tým čo robí, ale pochopte jej pocity. Ste silný muž a vaša láska je skutočne úprimná. Pokiaľ si ju začnete viac ceniť a váš vzťah a manželstvo nebude o samozrejmosti, ale prejavíte jej city, aj ju obdaríte vačšou pozornosťou, máte šancu na obnovenie rodiného šťastia. Držím vám palce a prajem veľa šťastia.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa