So speváčkou Mishou netradične v kuchyni (VIDEO)

So speváčkou Mishou netradične v kuchyni (VIDEO)

Ako hudobníčku ju poznáme asi najviac. Misha má však okrem speváckeho talentu hneď niekoľko ďalších umeleckých sklonov. Posledný čas sa venuje foteniu a dokonca aj bytovej architektúre. Pracovné aktivity jej však kolidujú azda s najkrajšou činnosťou ženy, s materstvom. Je mamičkou nádherných dvojičiek. Nala a Mia sú veľmi živé dievčatká, ktorým sa Misha venuje aj v kuchyni.

Hladné deťúrence chce prestravovať zdravo, ale zároveň tráviť v kuchyni čo najmenej času. Aj preto preferuje kuchynské pomôcky, ktoré šetria energiu zaneprázdneným mamám. Medzi aktuálne vychytávky, ktoré sa dostali aj do Mishinej kuchyne patrí univerzálny kuchynský robot TEFAL Cuisine Companion. Ako ambasádorka značky je s novinkou maximálne spokojná. Dokonca ju už stihla aj vylepšiť.

Koľko času trávite doma varením?
Veľmi málo. Dlho som túžila po rodine. Teraz sa teším, že ju mám a potrebujem deťom venovať maximum času. Som presne ten typ, ktorý ocení, keď sa dá všetko urobiť ľahšie, alebo, keď nejakú prácu za mňa urobí niekto iný alebo niečo iné. Nevyžívam sa vo varení, trávim v kuchyni len nutný čas. Chcem variť zdravo. Mám jedno pravidlo, ktorým sa riadim. Keď vezmem v obchode do rúk nejakú potravinu, a zo zadnej strany nerozumiem z čoho sa skladá, tak ju nejem. Bohužiaľ, strašne ma to potom obmedzuje na kúpu minima vecí. Veľmi teda ocením, keď dokážem niečo navariť rýchlo, dobre a bez toho, aby som vareniu musela venovať navyše energiu. Radšej strávim čas s deťmi.

Pomáhali ste ako malá vašej mame v kuchyni?
Pomáhala, ale potom prišla situácia, čo to zmenila. Keď som mala 13 rokov, začali sme svojpomocne stavať dom. Vtedy bola iná situácia ako dnes. Na stavbe sme mali v jeden deň aj 30 ľudí. Musela som pre nich urobiť zemiaky a rezne. Variť pre toľko chlapov bolo strašné. Šúpala som asi 100 kíl zemiakov, vyprážala tisíce rezňov, a pri tom všetkom som musela stáť. Všetci moji spolužiaci boli niekde vonku, bicyklovali sa kade-tade a ja som bola doma v tom úpeku. Vtedy som varenie fakt trochu znenávidela.

Niektoré kuchynské pomôcky a roboty sa na prvý pohľad dajú len ťažko identifikovať, ich použitie. Ste v tom zbehlejšia?
Mám svoju taktiku. Väčšinou idem do dobrej predajne, kde majú všetky vychytávky, a tam sa medzi výrobkami hrozne vyžívam. Minule som si napr. kúpila vykrajovač na melón. Milujem kadejaké vykrajovače. No nie vždy sa ale dostanem aj k ich použitiu. (Smiech.)

VIDEO: Misha varí dvojičkám sladkú ryžovú kašu

Kupujete kuchynské pomôcky cez internet, alebo vám radí kamarátka, či navštívite priamo predajňu?
Mám na to svoj spôsob. Tým, že som predtým strávila veľa času v New Yorku, objavila som tam výborné vychytávkové obchody. Minulý mesiac som do jedného newyorského shopu dokonca poslala kamaráta, aby mi doniesol jednu špeciálnu lyžičku. Smial sa zo mňa. Viete, to nie je obyčajná lyžička. Je to taká perfektná silikónová vymasťovacia lyžička, s ktorou dokážem vyčistiť aj celú mištičku od džemu bezo zvyšku. U nás ju nedostať. Ale viem si kuchyňu zariadiť aj našimi výrobkami z našich obchodov.

Ste šikovná kuchárka, alebo sa zvyknete porezať, zašpiniť, alebo niečo na seba prevrátiť, keď varíte?
Zamažem sa iba vtedy, keď mám pri sebe deti. Sú veľmi zvedavé, keď niečo varím. Zoberú si podstavec a sledujú. Keď robím palacinky zo špaldovej múky, musia byť pri tom, musia vidieť, ako ich obraciam. Vtedy viem byť celá od jedla. Ale žeby som bola vyslovene grambľavá, tak to nie. Považujem sa za priemerne šikovného človeka. Tým, že mám umelecké sklony a baví ma handmade práca, nakrájam aj cibuľu bez toho, že si odfiknem prst.

Propagujete prístroj, ktorý robí všetko za vás. Ale aj varenie je umenie. Páči sa vám, že sa kuchynské roboty takto vyvíjajú?
Ja som „za“ tento automatický spôsob. Uľahčuje to život. Aspoň sa môžete venovať svojim záľubám. Postupom času ale prichádzam na to, že príslušné recepty vyžadujú niektoré tradičné komponenty, ktoré ja v domácnosti nemám, napr. bielu múka alebo cukor, a musím to nahradiť za špaldovú. Alebo kravské mlieko za mandľové. Budem musieť prísť na to, ako to časovo nastaviť, aby sa všetko stihlo uvariť správne. Možno sa moja tmavá ryža bude variť s robotom dlhšie, program budem musieť natiahnuť a nespoliehať sa iba na všetky tie automatické programy.

VIDEO: Misha a super zdravá treska s mrkvou - na pare

Ako by ste charakterizovali TEFAL Cuisine Companion? S prístrojom máte skúsenosti medzi prvými.
Keď ma stroj učili používať, bola som veľmi milo prekvapená. Pri mojej práci, v mojej situáciu, pri mojej rodine a záľubách, pri tom všetko, čo chcem v živote stihnúť, mi to fakt vyhovuje. Môžem od varenia odísť. Samé mi to povie choď preč na 30 minút, len zapni trojku. A to je úžasné. Samé si to mieša potraviny raz za čas, udržuje správnu teplotu, aby jedlo nezhorelo. Viete koľkokrát som musela celé soté vyhodiť a ísť ho robiť znova, lebo bolo čierne odspodu?

Prezraďte váš obľúbený recept na rýchlu chuťovku...
Tento recept mi povedala moja kamarátka Lydka Eckhardt. Vezmete klasické, lístkové cesto. Na to nahádžete šunku, syr, šampiňóny, korenie. Zrolujete, nakrájate na slimáky, zapečiete. Dobrá jednohubka pre návštevy, celkom fajn večera. Je tam síce múka, čo by sme vždy nemuseli jesť, ale keď chceme raz za čas zhrešiť, je to v pohode a ingrediencie sú vždy doma.

Autor: Biba

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa