Speváčka Naďa Urbánková: Túžila po šťastnej rodine, ostala sama a s dlhmi (FOTO)

Speváčka Naďa Urbánková: Túžila po šťastnej rodine, ostala sama a s dlhmi (FOTO)
25 fotiek v galérií

Česká speváčka Naďa Urbánková oslávila 30. júna okrúhle osemdesiatiny, ale sama s úsmevom hovorí, že je to nezmysel, pretože má len 73. Pred siedmimi rokmi si totiž začala roky odpočítavať.

VIDEO: Komu najviac závidí Naďa Urbánková?


Sestričkou nebude
Niekoľkonásobná „zlatá slávica“ Naďa Urbánková tvrdí, že až na niekoľko veľkých kotrmelcov mala krásny život. Hoci by sa mohlo zdať, že všetko obetovala kariére, nič nie je ďalej od pravdy. Pochádza z malej dedinky Borovnička v Podkrkonoší.

Narodila sa ako Naděžda Balabánová a vyštudovala strednú zdravotnú školu v Trutnove. Sestričkou sa však nikdy nestala, láska k hudbe bola silnejšia. Prvý angažmán dostala v pardubickom divadle, kde ju objavil režisér Ján Roháč a v roku 1964 jej dal úlohu v kultovom filme Kdyby tisíc klarinetů. Nasledovali roky v divadle Semafor, potom úspešná sólová kariéra.

Život sa s ňou nemaznal
Pre Naďu Urbánkovú bola vždy dôležitejšia láska, harmónia a spokojná rodina ako kariéra. Túžila po rodinnom šťastí, namiesto toho však musela čeliť ranám osudu, samote, strachu a dlhom. Skrachovali jej tri manželstvá i dlhoročný partnerský vzťah, sama hovorí, že asi nestretla toho pravého. Po prvom manželovi Karlovi Urbánkovi si nechala priezvisko, ale v srdci dodnes nosí bolestnú spomienku na smrť ich nenarodeného dieťaťa, ktoré nemá ani hrob. S manželom sa postupne odcudzili, každý žil svoj vlastný život.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.


Láska jej života

S odstupom času Naďa Urbánková bez váhania hovorí, že najväčšou láskou jej života bol herec Josef Abrhám, s ktorým sa zoznámila v roku 1968 pri nakrúcaní televízneho filmu Bahno. Na osemročný vzťah, najdlhší a najintenzívnejší vo svojom živote spomína s trpkosťou. Cítila, že jej tikajú biologické hodiny a veľmi túžila mať s ním dieťa, on jej však povedal, že sa na to ešte necíti. Potom sa od svojej kaderníčky dozvedela pravdu, ktorú všetci okolo nej vedeli už niekoľko mesiacov. Josef Abrhám sa zahľadel do mladučkej kolegyne Libuše Šafránkovej. Speváčka jej dodnes nevie odpustiť, že jej odlákala milovaného muža.

Ušla za oceán
Psychicky bola na dne. Zbalila kufre a ušla do amerického Nashvillu, kde sa vydala za manažéra Jana Nemejovského. Po desaťročiach priznala, že to bol sobáš z trucu. Z manželstva sa narodila jej jediná dcéra Linda, o ktorú takmer prišla, keď lekárka u štvorročného dievčatka podcenila príznaky zápalu pľúc. Po návrate z USA sa venovala spevu a dcéri, kým jej do cesty nevošiel Josef Havlík.

Prišla o všetko
Naďa Urbánková snívala o rodinnom šťastí a dúfala, že ho konečne našla. Vzdala kariéry, v roku 1990 sa Josefa Havlíka vydala a spolu s Lindou sa odsťahovala do Švajčiarska. Sen sa však rýchlo rozplynul. Po niekoľkých rokoch spoločné podnikanie skrachovalo a speváčka prišla nielen o celý svoj majetok, ostali jej aj dlhy. Napriek nekonečným súdnym ťahaniciam sa nenechala zlomiť a naplno sa vrátila k hudbe. Mužom však už neverí.


Z Lindy je Jana
Dcéra Linda študovala germanistiku, ale Nadi Urbánkovej sa nepáčilo, že príležitostne spievala a účinkovala v zahraničných filmoch. Nechcela z nej mať komediantku. Linda však v osemnástich odišla z domu, nechala štúdium, vo všetkých dokladoch si zmenila meno na Jana Fabiánová a odsťahovala sa do Los Angeles. Dnes už majú spolu dobré vzťahy, hoci sa vídajú málo. V osemdesiatke je pre Naďu Urbánkovú už náročné absolvovať takmer 13-hodinový let za dcérou, ktorá tento rok oslávila štyridsiatiny.

Zákerná choroba
Pred pár rokmi Nadi Urbánkovej diagnostikovali rakovinu prsníka. Prišla o prsia, ale boj s chorobou nevzdala. S následkami však zápasí dodnes – trápi ju narušený lymfatický systém. Speváčka, herečka, moderátorka a skvelá kuchárka Naďa Urbánková je napriek všetkému stále aktívna. Občas sa objaví na hudobných podujatiach, moderuje hudobný program v regionálnom rádiu. Najradšej zo všetkého je však spokojnou vidiečankou. Už vyše desať rokov žije v obci Želiva na Vysočine, kde jej to pripomína rodnú dedinu.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.


Autor: jb
Foto: profimedia.sk

 25 fotografií

Speváčka Naďa Urbánková: Túžila po šťastnej rodine, ostala sama a s dlhmi (FOTO)Speváčka Naďa Urbánková: Túžila po šťastnej rodine, ostala sama a s dlhmi (FOTO)Speváčka Naďa Urbánková: Túžila po šťastnej rodine, ostala sama a s dlhmi (FOTO)Speváčka Naďa Urbánková: Túžila po šťastnej rodine, ostala sama a s dlhmi (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa