Spoznajte triky s mrkvou a fašírkami: Poradíme aj, ako neplytvať potravinami

Spoznajte triky s mrkvou a fašírkami: Poradíme aj, ako neplytvať potravinami

1. Mrkva, ktorá už zvráskavela a najlepšie časy má za sebou, sa dá ešte stále využiť. Použite ju do mrkvového koláča, v ňom si nikto nevšimne, že už bola zvädnutá.
2. Fašírka sa nepripáli, ak do pekáča dáte cibuľu nakrájanú na kolieska a až na ňu mäso.

3. Aby zelené fazuľky počas varenia nestratili svoju peknú farbu, dajte do hrnca, v ktorom ich budete variť, trochu prášku do pečiva. Pekná jasnozelená farba im ostane.
4. Zrazila sa vám pri zahusťovaní omáčka? Problém vyrieši štipka kypriaceho prášku. Musíte ho však do omáčky pridať hneď po zrazení, nechať prejsť varom a dobre rozmiešať.

Čitateľka Margaréta, Bratislava


Nič nevyhadzujte

Ako dokonale zužitkovať potraviny a neplytvať? Nech sa páči, tu je zopár užitočných rád...
+ Zvädnuté šalátové uhorky. Môžete ich ešte využiť, napríklad v španielskej polievke gazpacho. Tam jemné zvädnutie neprekáža.
+ Mäkké zemiaky môžete použiť na talianske gnocchi. Obsahujú totiž menej tekutiny, preto budete môcť s cestom lepšie pracovať.

Čokoládový likér
- Staršia čokoláda (aj figúrky zo sviatkov) sa dá veľmi dobre využiť na výrobu krémového likéru. Smotanu na šľahanie zahrejte s práškovým cukrom a nechajte v tom rozpustiť nahrubo nakrájanú ľubovoľnú staršiu čokoládu. Na záver zmes zrieďte kvalitnou vodkou alebo rumom.

Banánový koktail
- Hnedé banány sa tiež dajú krásne využiť. Prezretý banán nakrájajte, zalejte studeným mliekom a rozmixujte. Nemusíte ani dosládzať, pretože prezreté banány sú veľmi sladké. Navyše, banány obsahujú veľké množstvo draslíka.

Autor: zp
Foto: Shutterstock.com, archív firiem

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa