Stačí jeden intrigán a do práce chodíme s nechuťou

Stačí jeden intrigán a do práce chodíme s nechuťou

Tímovosť je v dnešnej dobe viac ako individualita a osobný prístup jednotlivca. Čo to však v preklade znamená? Čo od nás tímovým duchom zamestnávatelia vlastne očakávajú? Už len v inzerátoch nájdete vyplnenú kolonku, že firma ľadá do kolektívu človeka, ktorý rozmýšľa tímovo: Musíte vedieť pracovať s ľuďmi.

Schopnosť tímového ducha
Zamestnávatelia hovoria o tom, že ak pracuje spolu celý tím, úlohu zvládne rýchlejšie, bez stresov. Práca je nápaditejšia, ešte sa pri nej ľudia aj pobavia. Je príjemným spôsobom vykonaná.

Pojem „tímový duch“ naberá reálny význam väčšinou až vtedy, keď na pracovisku chýba. Stačí, ak je jeden kolega moc veľká individualita. Ak je niekto viac egocentrickejší, má navrch, je populárny ako jednotlivec. Snaží sa veci uhrávať vždy sám. Bez pomoci ostatných.

Karieristov nikto neznáša
Stačí jeden intrigán alebo karieristka a do práce chodíme s nechuťou, so zvieraním v žalúdku a nezriedka podáme sami výpoveď. Ak však pracujeme v super kolektíve, sme súčasťou niečoho väčšieho, súčasťou celku.

Veľké projekty potrebujú tím
Je to tak. Jednotlivec by nezvládol veký projekt. Takéto úlohy vyaždujú vzájomné pomáhanie si viacerých pracovníkov. Každý má svoju špecifickú úlohu a všetci dokopy tvoria celok. Tímový hráč by mal byť teda človek, ktorý sa medzi ľuďmi cíti dobre, vie s nimi aktívne spolupracovať.

ČÍTAJTE AJ: Málokedy máme z kolegov príjemný pocit, ale z jedného predsa len...

Mal by to byť človek, ktorý vie svojich kolegov podporiť, prípadne za nich aj čo to „potiahnuť“, ak treba. Dôležité je, aby sa kolegovia odborne a ľudsky dopĺňali a aby na pracovisku fungovala vzájomná dôvera. Správny tím funguje podľa hesla „všetci za jedného, jeden za všetkých“

Autor: Lea

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa