Ste kráľovnou jeho srdca? Kedy vás požiada o ruku?

Ste kráľovnou jeho srdca? Kedy vás požiada o ruku?

Chodíte spolu už nejaký ten rôčik, klape vám to a možno ste uvažovali aj o deťoch. Ako však spoznáte, že vás muž snov chce požiadať o ruku?

Adela sa zoznámila s Petrom pred vyše dva a pol rokom. Najskôr spolu len chodili, po nejakom čase sa k nej Peter nasťahoval a domácnosť začali viesť spoločne. Adela však stále čakala na znamenie, podľa ktorého zistí, že jej vyvolený, ktorého už dávno predstavila aj poslednej tete z maminej strany, ju konečne požiada o ruku. Keby sledovala skryté signály, vedela by, že deň D sa nezadržateľne blíži...

Prezradia ho oči
To, že nastal správny okamih na pokľaknutie, prezradia jeho oči. Zaľúbený muž sa vám nehanbí pozrieť do očí. Sleduje vaše reakcie a čaká už len na vhodnú chvíľu. Ak v jeho pohľade zachytíte aj trochu nervozity a nedočkavosti a možno sa mu aj bude chvieť hlas, rozhodujúca chvíľa práve nastala.

Trocha ekonomiky
Muž, ktorý vás chce v krátkom čase požiadať o ruku, sa môže stať „ekonómom“. Nech vás nevyvedie z miery, ak sa začne pýtať, aký máte názor na zdieľanie spoločného majetku či na spoločný bankový účet. Nezľaknite sa, vôbec od vás nechce drankať peniaze, možno len sonduje, či by ste boli ochotná spojiť s ním nielen život, ale aj majetok.

Šopoholik
V obchode s luxusným pánskym oblečením ho uchvátil čierny oblek, za ktorý bez mihnutia oka utratil celý majetok. Je ochotný (a dokonca to sám navrhol) navštevovať spoločné hodiny tanca. Je to neklamné znamenie, že to s vami myslí vážne.

To je naše
Prestal používať JA a TY a už hovorí len MY. S veľkým nadšením kúpil spoločnú vec (hoci len škrabku na zemiaky) a nezabudol to slovo náležite zdôrazniť. Ak sa začal viac zaujímať o vašu spoločnú domácnosť, nezazlieva vám kúpu novej sedacej súpravy, naopak, ešte ju aj zaplatí, ste na dobrej ceste.

Rodinkuje sa
Zaujíma ho, ako sa na Facebooku mení stav, je zvedavý, koľko by ste chceli mať detí a uvažuje o tom, či budete po pôrode rovnako štíhla ako vaša mama. Znakom, že si už prinajmenšom obzerá zásnubné prstene, je, že vašu mamu osloví slovom mama a s vaším otcom zájde na pivo.

Prsteň na výlete
Ak v šperkovničke náhle neviete nájsť svoj obľúbený prsteň, nemusíte hneď zalarmovať políciu. Práve to môže byť ďalší jasný signál, že váš partner sa chystá vysloviť „osudnú“ vetu. Prsteň si požičal, aby podľa neho určil veľkosť zásnubného. Dobrým znamením je, ak vás počas pobytu v nákupnom centre len tak ledabolo zatiahne do klenotníctva. Možno nesmelo dúfa, že mu poradíte s výberom. A hoci v ten deň nič nekúpite, dajte najavo, aký druh šperkov sa vám najviac páči.

Rodená gazdinka
Aj váš partner zo dňa na deň začal pomáhať v domácnosti? Upratuje, varí, dokonca chodí von so psom, čo doteraz nerobil? Možno sa vám len snaží ukázať, že aj on je schopný sa postarať o rodinu a dokázať vám, že bude pre vás ten najlepší manžel.

Spoznajte ich
Pozýva vás na rodinné slávnosti? Je jasné, že s vami plánuje budúcnosť a chce si vás v blízkej budúcnosti vziať. Mali by ste však myslieť na jednu zásadu: Aj keď je jeho sestra vašou najlepšou kamarátkou alebo si s jeho mamou rozumiete lepšie, než by sa možno patrilo, snažte sa, aby bol na rodinných stretnutiach on spojovníkom medzi vami a jeho blízkymi.

Zostal jediný
Aj keď to neznie príliš lichotivo, fakt, že z jeho chlapčenskej partie je posledný, kto sa nedostal do chomúta, ho „donúti“ túto skutočnosť zmeniť. Priatelia majú totiž na muža veľký vplyv, a keď chce s nimi udržať tempo, bude sa snažiť čím skôr oženiť. Dôvod, prečo to tak je, je zjavný. Necíti sa medzi nimi komfortne. Oni sa rozprávajú o deťoch a rodinných výletoch, kým on myslí na váš zadok a čapované pivo. Čoskoro to zmení.

Rozpráva vám o práci
Ak sa váš partner vo svojej práci našiel a vo vás vidí budúcu manželku, bude vám o pracovných úspechoch i neúspechoch rozprávať. Znamením, že vás chce požiadať o ruku, je aj fakt, že vás predstaví najbližšiemu kolegovi alebo šéfke. Je načase sa obzerať po svadobných šatách.

Nežné dotyky
Muž, ktorý si vás vybral za budúcu manželku, vás chce mať stále nablízku – a to doslova. Tesne pred požiadaním o ruku sa podľa vedcov intenzita a množstvo dotykov zvyšuje. Naopak, ak ho láska „prechádza“, dotykov je čoraz menej. Preto nebuďte nervózna, ak sa k vám pritúli, keď práve umývate riad alebo vysávate. Ak vám večer nežne masíruje nohy alebo hladí chrbát, nejde mu len o sex. Je v tom aj veľa citov a odhodlanie požiadať vás o ruku.

Spoločné bývanie
Chce s vami stráviť každú voľnú chvíľu, a tak vám navrhne spoločné bývanie. S veľkou pravdepodobnosťou si nechce uľahčiť prístup do vašej postele, ale túži s vami zdieľať aj dni – bežné či výnimočné. No ak vás po čase nazve panovačnou alebo iným spôsobom naznačí, že sa cíti ako v klietke, snažte sa nadšenie zo spoločnej domácnosti udržať na uzde. Žiada si to viac voľnosti pre oboch. Inak sa prstienka nedočkáte.

Hovorí o deťoch
Ak nazerá do každého kočíka, znamená to, že mu tikajú biologické hodiny. Pred vami to síce sotva prizná, ale nevinné žarty a nakúkanie na cudzie deti znamená, že je pripravený byť otcom. Je otázkou krátkej budúcnosti, kedy sa vás spýta vetu, na ktorú by malo byť odpoveďou vaše „áno“.

Autor: Marcela Martinková
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa